50 salonow do końca 2012 roku

Blackstone Real Estate Group, firma specjalizująca się w inwestycjach private equity na rynku nieruchomości, zamierza inwestować w obiekty handlowe na rynku polskim, czeskim i słowackim. O planach rozwoju opowiada Paul Kusmierz, prezes Master Management Group.

 – Blackstone Real Estate Group stale analizuje rynki w Europie Środkowo-Wschodniej, a zwłaszcza Polskę, pod kątem nowych możliwości inwestycyjnych. Budżet, którym dysponujemy na polskim rynku, nie jest zdefiniowany – jego wysokość będzie zależała od dostępności interesujących centrów handlowych. King’s Street Retail, platforma grupująca wysokiej jakości polskie centra handlowe, finansowana przez Blackstone, który także zarządza jej aktywami, skupia się na akwizycji galerii handlowych zlokalizowanych zarówno w największych miastach, jak i na kluczowych rynkach regionalnych. Interesują nas obiekty charakteryzujące się dobrą lokalizacją, zdywersyfikowanym portfelem renomowanych marek, wysoką frekwencją odwiedzających oraz perspektywami dalszego rozwoju – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Paul Kusmierz, prezes Master Management Group.

W ciągu ostatnich 20 lat podmioty Blackstone działające w obszarze nieruchomości dokonały ponad 300 odrębnych inwestycji na łączną kwotę 28 miliardów dolarów. Akwizycja portfela Centro’s US, nabycie udziałów w General Group Properties, zakup od Equity One 36 hipermarketów spożywczych z galeriami handlowymi na terenie Stanów Zjednoczonych oraz inwestycje w centra handlowe w Polsce i Wielkiej Brytanii sprawiły, że Grupa stała się jednym z największych dysponentów nieruchomościami handlowymi na świecie, z portfelem wartym ponad 11,8 miliarda dolarów.

Master Management Group jest polską firmą zarządzającą i inwestującą w nieruchomości handlowe, która obecnie zarządza łącznie ponad 300 tys. mkw. powierzchni handlowej. Współpracując z Blackstone, Master Management Group odpowiada m.in. za doradztwo podczas transakcji, zarządzanie centrami handlowymi, także za wynajem powierzchni dla King’s Street Retail, nowo utworzonej platformy grupującej wysokiej jakości polskie centra handlowe. Do portfela King’s Street Retail należą obecnie: Magnolia Park we Wrocławiu, Galeria Twierdza Kłodzko, Galeria Twierdza w Zamościu, Galeria Pestka w Poznaniu, Wzorcownia we Włocławku oraz niedawno zakupiona Galeria Tęcza w Kaliszu.