Lublin atrakcyjny dla inwestorów

Porty Lotnicze oficjalnie potwierdziły, że zamierzają zbudować pierwsze miasteczko lotniskowe w Polsce.  Na powierzchni 22,5 ha,  w pobliżu Terminalu A Lotniska Chopina powstać ma nowoczesny kompleks, w którym obok powierzchni handlowej przewidziane są biura i sale konferencyjne. Chopin Airport City ma dysponować 165 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

– Handel i usługi będą pełnić funkcje uzupełniające tej oferty biznesowo-rozrywkowej. Ostateczna decyzja co do wielkości powierzchni handlowej zależeć będzie od ustaleń z inwestorami pozyskanymi dla realizacji tego projektu – wyjaśniała w lutym na łamach Retailnet.pl Lidia Mączyńska, przedstawicielka P.P. "Porty Lotnicze".

Warta podkreślenia jest także rekreacyjna funkcja miasteczka, w którą wpisują się tereny zielone. Wyróżnikiem kompleksu będzie przestronny park z usytuowanym centralnie publicznym placem, na którym znajdą się restauracje, kluby fitness czy galerie. Park będzie służył zarówno pracownikom kompleksu, pasażerom lotniska, turystom jak i mieszkańcom Warszawy. Pierwsze prace budowlane ruszą nie wcześniej niż w połowie 2013 r. Inwestycja realizowana będzie w kilku etapach. Swój docelowy kształt projekt Chopin Airport City osiągnie w roku 2020.