CH Wzgorze w Gdyni będzie gotowe w III kwartale 2013 roku

Brytyjska marka obuwnicza Clarks otworzy dwa sklepy w galeriach handlowych na terenie Polski. W najbliższym czasie zostanie otwarty salon o powierzchni 100 mkw. w Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar w Poznaniu, a także w CH Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim o powierzchni około 80 mkw. Firma oprócz nowych sklepów, relokalizuje istniejące.

– Zmieniamy lokalizację dla naszych sklepów w galeriach handlowych na terenie Łodzi, w Manufakturze i Port Łódź. Obydwa sklepy pozostaną w łódzkich galeriach, jednak zmniejszy się ich powierzchnia ze 100 mkw. do 70 mkw. Takie zmiany są podyktowane niską rentownością lokali lub wymianą partnera. – powiedziała redakcji Retailnet.pl Karolina Pawłowska Marketing Manager CEE w C. & J. Clark Polska Sp. z o.o.

C. & J. Clark International Ltd. (Clarks) jest brytyjską firma zajmującą się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą obuwia. Siedziba firmy znajduje się w miejscowości Street, w hrabstwie Somerset, w Anglii. Firma powstała w 1825 roku, założona została przez Cyrusa i Jamesa Clarka. Obecnie firma Clarks działa w 50 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz państwach Ameryki Północnej, Europy i Azji. Obecnie firma posiada ponad 300 franczyzowych salonów firmowych. W 2012 Clarks planuje otwarcie 100 następnych salonów. Clarks działa jako franczyzodawca od 25 lat. Każdego roku firma sprzedaje 51 milion par butów na świecie.

W Polsce marka Clarks posiada 16 sklepów własnych m.in. Galeria Mokotów w Warszawie, C.H. Silesia City Center w Katowicach, CH Pestka w Poznaniu, oraz 12 stoisk firmowych.