Wrocławska działka przygotowywana do przetargu

Z końcem marca w Centrum Handlu Korczowa Dolina pojawią się kolejni najemcy. Ponad 370 mkw. powierzchni zajmą trzy nowe sklepy odzieżowe. Do grona najemców dołączy 300-metrowy sklep Pelikan, 35-metrowy punkt z bielizną Mewa oraz o takiej samej powierzchni sklep Knittex z wysokiej jakości wyrobami pończoszniczymi. Punkt handlowy pod marką Pelikan będzie oferował kolekcje odzieży damskiej, łódzkich producentów.

Na przełomie maja i czerwca, na powierzchni 1, 5 tys. mkw. zostanie uruchomiony market budowlany z elementami składu budowlanego. Jak wykazały przeprowadzone na początku roku badania, klienci zza wschodniej granicy oczekują w Korczowej Dolinie produktów z branży budowlanej, a także motoryzacyjnej.

Firma Sofis Real Estate odpowiedzialna za komercjalizację Korczowej Doliny finalizuje już mocno zaawansowane rozmowy z najemcami z branży RTV/AGD, wyposażenia wnętrz i motoryzacyjnej. Docelowo na terenie centrum planowane jest powstanie alei towarów oferowanych przez polskich producentów, którzy planują swoją silną ekspansję na rynki wschodnie.

Korczowa Dolina to największy obiekt handlowy położony w miejscowości Młyny na Podkarpaciu, w odległości 2 km od granicy z Ukrainą, przy wschodniej granicy Unii Europejskiej, w strefie ruchu bezwizowego. W sierpniu 2011 została otwarta Hala Kijowska, pierwszy z trzech budynków z parkingiem na ponad 700 miejsc postojowych. W przestronnym kompleksie o łącznej powierzchni najmu 45 tys. mkw. docelowo będą funkcjonować trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka z parkingiem na 2 200 miejsc.

Inwestorem projektu jest spółka Korczowa Dolina, której większościowym udziałowcem jest Robert Karczewski posiadający wieloletnie doświadczenie w realizacji logistycznych i przemysłowych obiektów dla takich klientów jak DPD, Pekaes czy Schrag Polska. Zależne od Roberta Karczewskiego spółki są aktywne w dziedzinie generalnego wykonawstwa budynków kubaturowych zarówno w kraju jak i za granicą. Do zrealizowanych inwestycji należą obiekty handlowe sieci Decathlon, Selgros, Lidl. Spółka, posiadając zakład produkcyjny blach trapezowych RBT w Zgierzu k/Łodzi, specjalizuje się także w produkcji blach dachowych i elewacyjnych. Funkcjonujący w ramach portfolio inwestora zakład Schraner Polska Sp. z o.o. w Łęczycy, to pracujący w oparciu o szwajcarskie technologie wiodący producent najwyższej jakości precyzyjnych odkuwek ze stali i metali szlachetnych dla takich klientów jak Husqvarna, Hilti czy Bosch.

Za proces komercjalizacji Korczowej Doliny odpowiada firma Sofis Real Estate.