Centrum Handlu Korczowa Dolina

Centrum Handlu Korczowa Dolina to największy tego typu obiekt przy wschodniej granicy Unii Europejskiej, w strefie ruchu bezwizowego. Zlokalizowany jest w miejscowości Młyny na Podkarpaciu, w odległości 2 km od przejścia granicznego między Polską, a Ukrainą. W sierpniu 2011 została otwarta Hala Kijowska, pierwszy z trzech budynków z parkingiem na ponad 700 miejsc postojowych. W przestronnym kompleksie o łącznej powierzchni najmu 45 tys. mkw. docelowo będą funkcjonować trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka z parkingiem na 2 200 miejsc. Budowa kolejnej hali Lwowskiej rozpocznie się już wiosną tego roku, jej otwarcie zaplanowano jeszcze jesienią. W bezpośredniej strefie zasięgu centrum mieszka ponad dwa miliony klientów, łącznie z mieszkańcami oddalonego o 80 kilometrów 800-tysięcznego Lwowa.

Ważnym atutem hal jest duża różnorodność wielkości powierzchni lokali handlowych – już od 16 mkw. – z możliwością łączenia modułów. Nowoczesne przestrzenie handlowe, przestronne korytarze i przejrzysty system wizualizacji zapewniają wysoki standard warunków sprzedaży i prezentacji oferty. Dodatkową zaletą projektu jest infrastruktura, która powstała przy udziale inwestora – centrum obsługi biurowej i Tax Free, przestrzeń ekspozycyjna do profesjonalnej prezentacji oferty polskiej i zagranicznej oraz warunki do realizacji dużych kontraktów.

Wśród najemców pierwszej Hali Kijowskiej, na powierzchni najmu 15 tys. mkw., znajdują się krajowe i zagraniczne firmy z branży odzieżowej, obuwniczej, sportowej, spożywczej, drogeryjnej, RTV/AGD, wyposażenia wnętrz, budowlanej i motoryzacyjnej. Główni najemcy Centrum: Biedronka, Witek’s, Domex, Puma, Gatta, Kastor, Yvonne Collection, Primastrada, Oksana, Elektro-Max, Kros, Drogeria Qlu, Apetka Lawenda i wiele innych. Ofertę uzupełniają punkty usługowe kantor wymiany walut, biuro obsługi Tax Free Global Blue, urządzenia vendingowe i samosprzedające. Najemcy, którzy rozpoczęli swoją działalność handlową na terenie centrum skorzystali z szansy budowy nowych kanałów dystrybucji, budując rynki zbytu na Ukrainie.

Za proces komercjalizacji Korczowej Doliny odpowiada firma SOFIS Real Estate.