Na wiosnę planowana jest budowa kolejnej hali w CH Korczowa Dolina

Grupa Immofinanz na koniec trzeciego kwartału roku finansowego 2011/12 (liczonego od maja 2011 do kwietnia 2012) miała 269,4 mln euro zysku netto, czyli o 17,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Wzrosły także m.in. dochody z czynszu (+3,4 proc.), zarządzania aktywami (+5,7 proc.) oraz ze sprzedaży nieruchomości (+67,9 proc.) i projektów deweloperskich (+133,4 proc.).

W samym trzecim kwartale dochód z najmu wyniósł 153,6 mln euro, czyli wzrósł o 8,5 proc. w porównaniu do drugiego kwartału. Dzięki temu Grupa po trzech kwartałach miała dochód z najmu na poziomie 437,3 mln euro. Gorzej wypada zysk netto, który w trzecim kwartale był o ponad 90 proc. niższy niż w drugim kwartale.

– Jesteśmy na dobrej drodze do kontynuacji tego stabilnego rozwoju w przyszłości. Pracujemy nad zmianą profilu Grupy z zarządcy nieruchomości w „maszynę” od nieruchomości. Chcemy koncentrować się na tworzeniu nieruchomości, wydzierżawianiu ich, a następnie sprzedaży z zyskiem – informuje Eduard Zehetner, prezes zarządu Immofinanz Group.

Austriacka spółka deweloperska Immofinanz Group od chwili założenia w 1990 r., wypracowała portfolio na które obecnie składa się ponad 1600 inwestycji opiewających na kwotę ok. 8,5 mld euro. Główna działalność firmy obejmuje nabywanie i zarządzanie długoterminowymi inwestycjami, realizacją projektów deweloperskich i sprzedażą nieruchomości. Działalność gospodarcza grupy koncentruje się na segmentach detalicznym, biurowym, logistycznym i mieszkaniowym ośmiu regionalnych głównych rynków: Austrii, Niemiec, Republiki Czeskiej, Słowacji, Węgier, Rumunii, Polski i Rosji.