Spółka rozwija działalność

Rank Progress uzyskała najwyższą dynamikę wzrostu przychodów i najlepszy poziom najważniejszych wskaźników finansowych w 2011 roku wśród wszystkich 17 spółek deweloperskich tworzących giełdowy indeks WIG-Deweloperzy.  W zestawieniu przygotowanym przez Gazetę Giełdy „Parkiet” brano pod uwagę rezultaty finansowe osiągnięte w 2011 roku przez spółki notowane na warszawskiej giełdzie z podziałem na poszczególne indeksy branżowe.

Biorąc pod uwagę dynamikę wzrostu wyników oraz poziom kluczowych wskaźników finansowych, wytypowali liderów w każdej z branż. W zestawieniu deweloperów Rank Progress uplasował się na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o większość branych pod uwagę kryteriów.

Spółka odnotowała największy wzrost przychodów operacyjnych (119,6 proc.), a także najwyższy poziom: rentowności na sprzedaży (103,5 proc.), marży operacyjnej (106,8 proc.) oraz rentowności kapitałów własnych (36 proc.). Jedynie w przypadku dynamiki wzrostu netto Rank Progress ustąpił minimalnie spółce, która uplasowała się na pierwszym miejscu. Przypomnijmy, że grupa osiągnęła w 2011 r. ponad 151 mln zł zysku, czyli o około 67 proc. więcej niż w 2010 roku. Był to jednocześnie rekordowy wynik w 15-letniej historii firmy.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w pozyskiwaniu atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Rank Progress tworzy grupę kapitałową obejmującą spółki celowe, poprzez które realizowane są poszczególne projekty.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem. W latach 2001 – 2011 Rank Progress oddał do użytku 24 wielkopowierzchniowe centra handlowe oraz 7 własnych galerii handlowych – w Jeleniej Górze, Legnicy i Świdnicy oraz sprzedanych już obiektów w Kaliszu, Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu.