Centrum Handlowe Pruchnicka w Jarosławiu

Kompleks handlowo-usługowy Brama Mazur ma mieć 40 tys. mkw. powierzchni całkowitej i 16,25 tys. mkw. GLA. W obiekcie funkcjonować będzie około 70 sklepów oraz 4-salowe kino. Galeria handlowa powstanie w centrum Ełku, u zbiegu ulic T. Kościuszki i J. Dąbrowskiego. Obiekt zostanie wybudowany na działce, którą zakupiła firma Master Management Group. 28 marca 2012 roku odbył się przetarg w tej sprawie. Nieruchomość została sprzedana przez miasto za ponad 18 mln zł brutto. Nowy właściciel będzie miał na zagospodarowania nieruchomości 5 lat od zawarcia umowy sprzedaży.

Był to drugi przetarg zorganizowany przez urząd miasta. Pierwszy odbył się w grudniu ubiegłego roku. Wówczas nie wyłoniono inwestora. Miasto więc znacznie obniżyło cenę wywoławczą za grunt z 11 mln zł do 6,5 mln zł.

Obecnie na tym terenie usytuowany jest m.in. budynek powojskowy po byłym magazynie, wybudowany w okresie przedwojennym, który należy zachować do rewitalizacji. Pozostałe budynki znajdujące się na nieruchomości przeznaczone są do rozbiórki. Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego teren przeznaczono pod zabudowę usługowo-handlową.