Ryłko ma sklep m.in. w Galeri Słonecznej

Grupa IVG zamierza stworzyć europejski fundusz nieruchomości handlowych. Będzie on przejmował obiekty handlowe zlokalizowane w różnych krajach europejskich. Jest szansa, że również w Polsce. W naszym kraju działa już jeden fundusz należący do tej grupy – IVG Warschau Fonds, który głównie zajmuje się zakupem obiektów biurowych. Jak informuje portal Retailnet.pl Maciej Zajdel, prezes zarządu IVG Poland, warszawski fundusz zamierza pozyskiwać już istniejące, dobrze prosperujące obiekty handlowe.

– IVG co roku tworzy nowe produkty. Europejski fundusz nieruchomości handlowych jest jedną z takich inicjatyw. Na razie nie wiadomo, ile środków zostanie zainwestowanych w zakup nieruchomości handlowych. Zazwyczaj jednak IVG lokuje kilkaset mln euro w każde tego typu przedsięwzięcie. Jeśli zaś chodzi o IVG Warschau Fonds, to już zainwestowaliśmy w obiekty biurowe prawie 100 mln euro, docelowo budżet ten wyniesie 300 mln euro. Środki te zostaną również przeznaczone na zakup obiektów handlowych – informuje Maciej Zajdel.

IVG Development jest właścicielem m.in Domu Mody Drukarnia w Bydgoszczy oraz współwłaścielem CH Osowa.  IVG Poland sp. z o.o. należy do IVG Development GMBH.  IVG Development Obozowa sp. z o.o. należy do IVG Logistics Holding SA