Rozbudowa Galerii Olimp już w tym roku

Ruszyła nowa restauracja North Fish w galerii Atrium w Koszalinie. Właścicielem restauracji jest spółka North Food SA, która wynajęła lokal o powierzchni 70 mkw. – Kolejna restauracja sieci zostanie otwarta w połowie kwietnia w galerii Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim. – powiedział redakcji Retailnet.pl Sebastian Gwoździewicz dyrektor ds. marketingu w North Food Polska SA.

Restauracje North Fish zlokalizowane są w dużych miastach w Polsce, w galeriach i centrach handlowych. Lokale zajmują ok. 70 metrów kwadratowych powierzchni. Format North Food składa się z zaplecza kuchennego i wspólnej części konsumpcyjnej tzw. foodcourtu. Restauracje sieci usytuowane są m.in. w Warszawie w CH Arkadia i CH Wola Park, w Krakowie w CH Bonarka i Galerii Kazimierz, w Łodzi w Galerii Łódzkiej i Manufakturze, a także we Wrocławiu w Galerii Dominikańskiej i Pasażu Grunwaldzkim.

Firma North Food SA powstała w 2002 roku i została założona przez Michała Sołowowa. Spółka jest częścią grupy kapitałowej w skład której wchodzą między innymi: Cersanit, Barlinek, Echo Investment. Obecnie North Food zarządza ponad 30 restauracjami w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w trzech formatach: North Fish, Yummie oraz Wokman. Spółka ma 27 restauracji North Fish, 3 lokale Wokman i 3 Yummie.