Nowy najemca Galerii Starówka

Sieć sklepów odzieżowych Chareles Vögele w kwietniu 2012 roku uruchomi nowy salon w galerii handlowej w Niemczech. – Plany spółki dotyczą również rynku czeskiego na którym prawdopodobnie otworzymy kolejne dwa sklepy sieci. – powiedziała redakcji Retailnet.pl Klaudia Woźniak manager ds. ekspansji w  Charles Vögele Polska Sp. z.o.o. 

– Natomiast decyzję dotyczące uruchomienia sklepów marki Charles Vögele w Polsce zarząd podejmie w połowie roku. Na razie obserwujemy rynek. – dodała Klaudia Woźniak

Sieć sprzedaży marki Charles Vögele w Polsce została założona w 2006 roku. Obecnie posiada 16 sklepów w galeriach handlowych. W 2011 roku uruchomiono dwa salony w Echo Kielce i Real Olsztyn. Średnia powierzchnia sklepów wynosi 700-1000 mkw.

Grupa Charles Vögele z główną siedzibą w Szwajcarii (Pfäffikon SZ) jest przedsiębiorstwem działających na detalicznym rynku mody w Europie. Oferuje odzież dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Charles Vögele posiada 857 sklepów w dziewięciu krajach: Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Słowenii, Holandii, Belgii, na Węgrzech, w Polsce i Czechach. Firma zatrudnia około 7700 osób. Akcje Charles Vögele Holding AG notowane są na giełdzie SIX Swiss Exchange.