21 butików marki Lancerto w galeriach handlowych

Rada miasta Jeleniej Góry zdecydowała, że rozpatrzy wniosek spółki Ariadne o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu śródmieścia.  Jego przyjęcie umożliwi powiększenie budowanej w centrum miasta Galerii Górskiej, której inwestorem jest Ariadne sp. z o.o.

Budowana obecnie, pierwsza część obiektu zostanie oddana do użytku w połowie 2012 roku. Jeżeli zaś chodzi o rozbudowę, to ma ona być zrealizowana w terminie 12-18 miesięcy od otrzymania pozwolenia na budowę. Jej zakończenie planowane jest w pierwszej połowie 2014 roku.

W rozbudowanej części galerii planowane są: kompleks kinowy, centrum rozrywki wraz z kręgielną oraz powierzchnie usługowo – gastronomiczno – handlowej o łącznej powierzchni najmu około 12-13 tys. mkw. Całkowita powierzchnia najmu Galerii Górskiej po rozbudowie będzie wynosiła około 20 tys. mkw.

– Zapotrzebowanie lokalnego rynku na dużą powierzchnię handlową znajduje swoje odzwierciedlenie w prowadzonych aktualnie rozmowach z wieloma najemcami zainteresowanymi otwarciem swoich sklepów w odpowiedniej wielkości centrum handlowym w mieście – argumentują zasadność decyzji o rozbudowie przedstawiciele spółki.

Ariadne Sp.z o.o. Spółka została założona w 2006 roku w oparciu o inwestycyjny kapitał zagraniczny. Jest firmą działającą na rynku developerskim.