Salon Giacomo Conti

Zarząd spółki Narev Inwestycje, która planuje realizację Galerii Bursztynowej poinformował, że obiekt będzie gotowy w 2013 roku. Inwestor powierzył komercjalizację obiektu na wyłączność międzynarodowej firmie doradczej Cushman & Wakefield. Dział Project Management firmy przygotował również projekt architektoniczny obiektu i projekty branżowe.

Galeria Bursztynowa zlokalizowana będzie przy ul. Gorbatowa i Żebrowskiego. Planowana powierzchnia to około 25 tys. mkw., w tym prawie 20 tys. mkw. powierzchni handlowej pod wynajem. Dodatkowo na terenie przewidzianym pod inwestycję powstanie market budowlany o powierzchni około 8 tys. mkw. Za projekt architektoniczny obiektu odpowiadają arch. Magdalena Mika-Kosior i arch. Jacek Zub wraz z zespołem z działu Project Management firmy Cushman & Wakefield.
Obiekt ma być pierwszym tak dużym centrum handlowym w Ostrołęce. Zmienione zostały już plany miejscowe i opracowano projekt architektoniczny.

Właścicielami spółki Narev Inwestycje sp. z o.o. jest grupa prywatnych udziałowców oraz Baks sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Ostrada sp. z o.o.

Cushman & Wakefield jest firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Została założona w 1917 r. Obecnie Cushman & Wakefield w Polsce zarządza budynkami komercyjnymi o łącznej powierzchni 500 tys. mkw. Dział specjalizuje się m.in. w zarządzaniu obiektami handlowymi. Wśród klientów departamentu obecnie znajdują się m.in. firmy: Aberdeen KAG, CA Immo, St Martins i Invesco.