Wizualizacja galerii Korona Kielce

Centrum handlowo-rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała mieści się przy ulicy Leszczyńskiej 20. Dwupoziomowy obiekt otwarto w maju 2009 r. na miejscu dawnej fabryki włókienniczej Welux. Koncepcję architektoniczną przygotowało biuro IMB Asymetria, a budową zajęło się Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Na powierzchni całkowitej 35 tys. mkw. (GLA: 27, 000 mkw.) znajduje się 86 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych. Głównymi najemcami są: hipermarket Real, Cinema City,  H&M, C&A, Reserved, House, Mohito, S.Oliver, Solar, New Yorker, Martes Sport i Ryłko. Fasadę Gemini Park Bielsko-Biała zdobi zaprojektowany i wykonany przez Leona Tarasewicza mural, rozciągający się na powierzchni niemal 500 mkw.

Gemini Park Bielsko-Biała jest wynajęta w 99 proc. Zarządcą obiektu jest firma GREM Gemini Real Estate Management. Do III kwartału 2013 r. galeria ma się powiększyć o 16 tys. mkw. Obszar, na którym prowadzone będą prace, obejmie teren od strony ul. Bora-Komorowskiego. Docelowo Gemini Park Bielsko-Biała oferować będzie 43,500 mkw. powierzchni najmu, 136 sklepów i punktów usługowych oraz 1200 miejsc parkingowych. Planowane jest pozyskanie nowych najemców z branż: RTV/AGD oraz multimediów. Pojawić się też mają nowe marki polskie i międzynarodowe marki modowe, z których część zamierza uruchomić w Gemini Park swoje pierwsze sklepy w tym regionie Polski. Rozbudowa Gemini Park Bielsko-Biała ma się rozpocząć w II połowie 2012 r.

Inwestorem i deweloperem obiektu jest Gemini Holdings, z siedzibą w Krakowie. Firma rozpoczęła działalność w 1993 roku od współpracy z British Petroleum. W kolejnych latach współpracowała przy realizacji obiektów dla sieci: Géant, Carrefour, Tesco, Lidl. Znajdują się one na terenie całej Polski, m.in. w: Dąbrowie Górniczej, Bielsku-Białej, Tychach i Rzeszowie. Przełomowym momentem w rozwoju firmy było rozpoczęcie budowy nowoczesnych centrów handlowych realizowanych przez spółki należące do Gemini Holdings. Do inwestora należy także centrum handlowe Gemini Park Tarnów, usytuowane przy ulicy Nowodąbrowskiej 127. To największe centrum handlowe w regionie. Obiekt został oddany do użytku w sierpniu 2010 r. Na powierzchni ponad 42,5 tys. mkw. znajduje się blisko 100 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych.

Wynajmem lokali w Gemini Park Bielsko-Biała zajmuje się firma Cushman & Wakefield (C&W), we współpracy z GREM Gemini Real Estate Management i BOIG Property Consulting. C&W będzie także współodpowiedzialna za komercjalizację nowo powstającej części centrum handlowego w Bielsku-Białej.

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Reprezentuje klientów na każdym etapie procesu najmu i inwestycji w nieruchomości. Firma została założona w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 14 000 pracowników w 235 biurach w 60 krajach.

The Blue Ocean Investment Group (BOIG) rozpoczęła działalność w 2009 roku. Grupa BOIG jest bezpośrednią kontynuatorką działania międzynarodowej firmy Lambert Smith Hampton (LSH), która na polskim rynku była obecna od 2002 roku. Obecnie w portfolio BOIG Property Consulting znajduje się ponad 37 centrów handlowych i retail parków o powierzchni łącznej ponad 700 tys. m. kw.
Za komercjalizację Gemini Park Bielsko-Biała odpowiada m.in. Stanisław Zakrzewski, kierownik ds. wynajmu, [email protected]