Agnieszka Nowak, dotychczasowy dyrektor marketingu Manufaktury

Galeria Bolesławiec City Center, której inwestorem jest Antan Development została zlokalizowana przy ulicy Asnyka w Bolesławcu. W ramach projektu powstanie czteropiętrowy budynek biurowo-handlowo-usługowy o powierzchni około 10 tys. mkw., w tym część handlowo-usługowa zajmie o powierzchnię 4,6 tys. mkw. Projekt galerii przygotowała firma architektoniczna  Rhode Kellermann Wawrowsky.

Bolesławiec City Center zlokalizowana będzie w ścisłym centrum miasta, zaledwie 200 m od zabytkowego Rynku, na działce o wielkości 3850 metrów kwadratowych. Pod koniec października 2011 roku wmurowano kamień węgielny pod budowę tego obiektu. Prace budowlane w centrum położonym przy ul. Asnyka w Bolesławcu trwają od połowy 2011 roku. Zakończenie budowy przewidziane jest na listopad 2012 roku.

W części handlowo-usługowej (4,6 tys. mkw. pow. najmu) funkcjonować będzie ponad 40 butików i lokali usługowych, wraz z marketem spożywczym i salonem RTV-AGD. Z czterdziestu lokali handlowo-usługowych pięć będzie miało powierzchnię od 200 mkw. do 1 tys. mkw. Powierzchnia pozostałych trzydziestu pięciu lokali nie przekroczy 200 mkw. W centrum według zamierzeń dewelopera mają znaleźć się sklepy renomowanych firm odzieżowych oraz lokale usługowe i gastronomiczne. Wśród zdeklarowanych najemców galerii są m.in.: Polo Market, Rossmann, Pepco, Apteka. Centrum jest już w znacznym stopniu skomercjalizowane, a wynajęciem powierzchni zajmuje się firma Peppercorn Properties.  Kontakt: [email protected]

W styczniu 2012 roku spółka Antan Development podpisała umowę z firmą Rafael Management na zarządzanie kompleksem handlowym Bolesławiec City Center. Rafael Management Sp. z o.o. należy do grupy kapitałowej Gant Development SA.

Inwestor spółka Antan Development Polska powstała w 2007 r. Należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Antan, która istnieje od 1950 r. Działa w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Izraelu i Polsce. Do dziś w całości znajduje się w posiadaniu rodziny Georga Faktora, który założył Antana. Firma działa przede wszystkim na rynku nieruchomości. W poprzednich latach Antan zrealizował projekty o łącznej powierzchni 500 tysięcy metrów kwadratowych. Firma zakupiła również nieruchomości, których całkowita powierzchnia wynosi 500 tysięcy metrów kwadratowych. Obecna jest w siedmiu polskich miastach: Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kraków, Opole i Polanica Zdrój.