sklep Clarks w nowej aranżacji

Centrum Handlowe Supersam w Katowicach mieści się przy ul. Piotra Skargi 6, 40-114 Katowice. Inwestycja jest realizowana przez Resolution Property i Centrum Development & Investments (CDI). Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 46 tys. mkw. a powierzchnia handlowo-usługowa – około 19 tys. mkw. Na dwóch kondygnacjach powstanie około 90 sklepów i punktów usługowych. Do dyspozycji klientów będzie również trzypoziomowy parking samochodowy na 400 miejsc. Wartość projektu wynosi 60 mln euro.

Supersam będzie zlokalizowany w centrum Katowic, w niewielkiej odległości od Dworca Głównego PKP oraz w pobliżu Dworca PKS. Trzykondygnacyjny budynek ma ożywić i poprawić jakość przestrzeni publicznej w tej części śródmieścia. Nowy Supersam został zaprojektowany przez biura projektowe: Benoy i Konior Studio. Zespołem projektantów kieruje Tomasz Konior ‐ autor zwycięskiego projektu przebudowy centrum Katowic w konkursie rozstrzygniętym 5 lat temu. Koncepcja bryły budynku jest połączeniem tradycji budownictwa śląskiego ze współczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Budynek wyróżniać ma się charakterystycznym wejściem głównym, a nowoczesny charakter zapewnią mu przeszklenia na trzech kondygnacjach. Otwarcie galerii planowane jest w 2013 roku.

Komercjalizacją obiektu zajmuje się Prime Properties, należąca do Grupy Spółek Centrum Development and Investments. Grono najemców przyszłego Supersamu powiększyło się o supermarket Aldi oraz siec obuwniczą Kari. Wśród najemców znalazły się też m.in. takie marki jak: Camaïeu, który zajmie lokal o powierzchni ponad 200 mkw., Smyk (500 mkw.), Empik (430 mkw.) oraz Swiss (24mkw.). Ponadto oferta gastronomiczna nowej galerii handlowej wzbogaciła się również o kawiarnię Madagaskar (121 mkw.), Lodomanię (90 mkw.) oraz sieć Bon Apetio, która zajmie lokal o powierzchni 83 mkw. Na parterze obiektu powstanie również salon prasowy InMedio (30 mkw) oraz salon optyczny Twoje Soczewki (28 mkw). Z kolei na poziomie -1 nowego Supersamu swój punkt usługowy otworzy m.in. Pralnia Biała Róża (54 mkw). Wiadomo także, że będzie tam Multikono i klub fitness.

Spółka Centrum Development & Investments Polska (CDI) jest deweloperem nieruchomości komercyjnych w Polsce – posiada i zarządza 17 obiektami handlowymi położonych w 14 miastach Polski. Wszystkie obiekty CDI ulokowane są w centrach miast. Oprócz nieruchomości w Katowicach, CDI jest również właścicielem i zarządcą innych obiektów oraz inwestorem rewitalizacji takich budynków jak: Smyk w Warszawie, Renoma we Wrocławiu, Okrąglak w Poznaniu czy Posejdon w Szczecinie.

Resolution Property posiada 80 procent udziałów w projekcie galerii Supersam. Pozostałe 20 procent udziałów pozostaje własnością spółki Prime Properties, należącej do grupy spółek Centrum Development & Investments (CDI). Resolution Property odpowiada za nadzór inwestycyjny oraz zarządzanie projektem na szczeblu globalnym, natomiast Prime Properties odpowiada za proces zarządzania projektem na szczeblu lokalnym.

Spółka Resolution Property została założona w 1998 roku. Inwestuje w brytyjskie i europejskie nieruchomości komercyjne. Wartość aktywów obecnie zarządzanych przez spółkę, we wszystkich sektorach rynku i w różnych obszarach geograficznych, wynosi ponad 1,6 mld euro.