Salon Prima Moda

Echo Investment, właściciel Centrum Handlowego Galaxy w Szczecinie przymierza się do remontu i rozbudowy obiektu. Planowana jest  m.in. zmiana wystroju centrum, odświeżenie atrium znajdującego się pod szklaną kopułą, a docelowo także zwiększenie powierzchni handlowej.

Po rozbudowie centrum zyska 60 dodatkowych sklepów oraz 540 nowych miejsc postojowych. Wstępny plan działań będzie znany za kilka tygodni. Inwestor nie zamierza zamykać centrum handlowego na czas remontu.

Jak dowiedziała się redakcja Retailnet.pl, w połowie maja inwestor poinformuje o szczegółach dotyczących modernizacji istniejącego centrum, zaś w czerwcu o efekcie prac projektowych nad koncepcją rozbudowy, która rozpocznie się dużo później.

Galeria handlowa Galaxy zlokalizowana u zbiegu al. Wyzwolenia i ul. Malczewskiego w Szczecinie funkcjonuje od 2003 roku. W obiekcie znajduje się 170 sklepów różnych branż oraz hipermarket Real. Na pięciu poziomach parkingu znajduje się ok. 1300 miejsc parkingowych. Parking podziemny na ok. 600 samochodów znajduje się pod budynkiem centrum.

Na poziomie 0 zlokalizowane są głównie markowe sklepy odzieżowe, obuwnicze, apteka z drogerią, perfumeria, punkty usługowe oraz restauracje, kawiarnie, lodziarnie i drink-bar. W centralnej części atrium znajduje się punkt informacyjny. Na poziomie 1 największą powierzchnię zajmuje hipermarket Real. Najwyższe piętro przeznaczono na sklepy sportowe, odzieżowe i obuwnicze oraz sklepy z artykułami dla dzieci. Znajduje się tu także sklep zoologiczny i salon z artykułami wyposażenia i dekoracji wnętrz. Ofertę tej kondygnacji uzupełnia 9 restauracji, 2 kawiarnie i lodziarnia. Poziom 2 to także oferta rozrywkowa: 9.salowe Multikino, kręgielnia z bilardem, sala gier komputerowych oraz miejsce zabaw dla dzieci.