Galeria Szperk została otwarta 18 lutego 2012 roku. Jest zlokalizowana na terenie Gminy Kosakowo koło Gdyni. Ma 23 tys. mkw. powierzchni całkowitej i dysponuje 14,5 tys. mkw. pow. handlowej. Jak dowiedziała się redakcja Retailnet.pl galeria jest skomercjalizowana w 82 proc. Ostatnio w Galerii zagościły nowe marki m.in.: New Yorker, Jysk, Stradivarius, Plac Zabaw Lumiś, Malinowy Chruśniak, W Starej Mydlarni, Asia Express & Kebab House, Centro.

Ponadto z początkiem kwietnia do grona najemców galerii dołączyła firma Ropel International z restauracją Canadian Food. Najemca na potrzeby restauracji wynajął lokal o powierzchni 132 mkw., który jest zlokalizowany w gastronomicznej części centrum handlowego (food court). Restauracja zostanie otwarta w maju. Jak zapewnia Janusz Gutowski, prezes firmy Citrus sp. z o.o. – zarządcy centrum, już niebawem pojawią się kolejni najemcy. Rozmowy z nimi są na zaawansowanym etapie.

Obecnie w galerii znajduje się  ponad 60 sklepów i lokali usługowych. Wśród dotychczasowych najemców są m.in.: H&M, Reserved, Takko, Empik, Deichmann, CCC, Rossmann, MultiAptekę, Yes, Mohito, Sportodrom, biuro podróży ALTour oraz salony Play i Orange. W galerii znajdzie się również food court z siedmioma restauracjami. W przyszłości, przy wjeździe na teren centrum, powstanie stacja paliw BP.  Galeria Szperk dysponuje parkingiem na 960 miejsc.

Galerią Szperk zarządza  spółka Citrus zp. z o.o.

Inwestorami centrum są: UBM Realitätenentwicklung AG – spółka z siedzibą w Austrii oraz należąca do grupy Immofinanz firma  IRES Poland sp. z o.o.