Salon P.Roccialli w Galerii Bałtyckiej

Kopernik Development, będąca częścią austriackiego koncernu Warimpex Finanz und Beteiligungs AG,  w czerwcu 2012 roku zamierza złożyć wniosek o pozwolenie na budowę centrum handlowego w Białymstoku przy dworcu PKS. – Obecnie kończymy drobne przeróbki w projekcie wnętrza przyszłej galerii – poinformował redakcję Retailnet.pl Andrzej Michel, członek zarządu Kopernik Development sp. z o.o.

Deweloper prace budowlane związane z galerią miał rozpocząć w pierwszym kwartale 2012 roku, a  zakończyć w 2013. Jednak przez dłuży czas nie otrzymywał wymaganych pozwoleń m.in. decyzji środowiskowej.

Galeria będzie mieścić się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino i zajmie 45 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. W skład kompleksu wchodzić będzie przestrzeń handlowa z 80 butikami oraz część biurowa, hotel i parking na 700 samochodów. Istotne jest usytuowanie obiektu, tuż przy węźle komunikacyjnym – głównym dworcu PKS.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG, z siedzibą główną w Wiedniu jest spółką zajmującą się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami komercyjnymi, głównie skupioną na sektorze nieruchomości hotelowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Warimpex prowadzi inwestycje w Czechach, Polsce i na Węgrzech, w Rumunii, Francji, Niemczech i Rosji. Firma może pochwalić się realizacją m. in. takich projektów, jak: Andel’s Hotel w Krakowie i Łodzi, hotel Chopin w Krakowie, hotel Jan III Sobieski i Intercontinental w Warszawie oraz kompleksu Parkur Tower w Warszawie. W Petersburgu realizuje kompleks hotelowy Airportcity Crowne Plaza .