Fashion House Piaseczno

W marcu 2012 w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz zostały rozpoczęte prace rozbiórkowe hal usytuowanych na terenie, na którym ma powstać centrum handlowe Hevelius. Według projektu nowy obiekt ma mieć 25 tysięcy mkw. powierzchni handlowej. – Na tej powierzchni może zostać zlokalizowanych od 150 do 200 sklepów, zależnie od wymaganego metrażu najemców – mówi Michał Rułka, Project Manager Centrum Hevelius sp. z o.o. sp. komandytowo-akcyjna, powołanej przez inwestora, firmę PB Górski sp.z o.o. do realizacji tego zadania.

Spółka PB Górski wystartowała już z procesem komercjalizacji obiektu. Centrum Hevelius będzie pierwszym centrum wielofunkcyjnym w Trójmieście, ponieważ poza pasażem handlowym znajdować się tu będą również hotel, centrum odnowy biologicznej, kino, fitness, kinder park, powierzchnie biurowe i poczta. Kompleks powstanie pomiędzy ul. Kilińskiego, a torami kolejowymi. – W hotelu znajdzie się 136 pokoi dla gości – dodaje Michał Rułka.

Na początku 2012 roku radni miasta Gdańsk uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla dzielnicy Wrzeszcz, w którym zezwolono na tę inwestycję. Umożliwia on także rozbudowę położonej w pobliżu Galerii Bałtyckiej. Inwestor jeszcze przed uchwaleniem MPZP dla Wrzeszcza zapowiadał, że jeśli w styczniu 2012 radni uchwalą plan, to najdalej w kwietniu złożony zostanie wniosek o pozwolenie na budowę. Na czerwiec tego roku planowane jest natomiast rozpoczęcie prac budowlanych.