salon Apart Exclusive w Galerii Mokotów

Spółka Mostostal Zabrze–Holding SA podpisała z firmą Strabag sp. z o.o. umowę na wykonanie, dostawę i montaż konstrukcji stalowych w obiektach Galerii Katowickiej. Mostostal  zbuduje m.in. konstrukcję Multikina, galerii handlowej oraz dworca PKP w Katowicach. Zarząd Mostostalu poinformował, że podpisana umowa podwykonawcza wpłynęła do spółki w 27 kwietnia 2012 roku. Wartość umowy wynosi ponad 9 mln zł brutto. Termin jej wykonania upływa  15 kwietnia 2013 roku. Firma Strabag jest generalnym wykonawcą Galerii Katowickiej .

Galeria Katowicka, to obiekt handlowy który powstaje przy placu Wilhelma Szewczyka. Będzie ona zintegrowana z odnowionym budynkiem dworca PKP i podziemną halą dworca PKS w Katowicach. Zarówno dla firmy Neinver jak i PKP SA Galeria Katowicka to największa inwestycja realizowana w tej części Europy. W obiekcie powstanie 200 tys. mkw. powierzchni użytkowej, z czego 53 tys. mkw. to powierzchnia handlowa. Znajdzie się tam 250 punktów handlowych i usługowych. Podziemna część pomieści parking na 1200 samochodów. Projekt przebudowy katowickiego dworca został opracowany wspólnie z firmą SUD Architectes. Natomiast architekci z bytomskiej firmy Medusa Group stworzyli projekt wnętrz Galerii.

Spółka Neinver Polska jest inwestorem Galerii Katowickiej.  Realizacja całej inwestycji pochłonie 240 mln euro. Inwestor zamierza ukończyć dworzec kolejowy w maju, zaś podziemny dworzec autobusowy w lipcu 2012 roku. Centrum handlowe ma zacząć działać w roku 2013 .

Wyłącznym agentem przy komercjalizacji Galerii Katowickiej jest firma Cushman & Wakefield. Obecnie obiekt jest skomercjalizowany na poziomie ponad 60 procent.