Stoisko Aromanti w Blue City

Właściciel marki Małpka Express, kluczowego najemcy pasaży handlowych Czerwona Torebka, kontynuuje rozwój sieci. Z końcem kwietnia 2012 uruchomiono w Poznaniu ósmy sklep tej marki i jednocześnie pierwszy punkt zlokalizowany poza pasażem.

Do dyspozycji klientów Małpki Express w Poznaniu (ul. Na Miasteczku 12) oddano salę sprzedaży o powierzchni 120 m kw. W asortymencie sklepu znajdują się m.in. artykuły spożywcze, świeże owoce i warzywa oraz szeroki wybór alkoholi, papierosów i gazet. Codziennie, w godzinach od 6:00 do 23:00, klienci mają też możliwość skorzystania z oferty strefy bistro, w której serwowana jest kawa w stylu amerykańskim oraz hot dogi.

W lokalu trwa udostępnianie pozostałych usług oferowanych przez sieć – już niebawem będzie można tam opłacić rachunki, nadać list lub paczkę czy wypożyczyć film.

-Małpka Express jest efektem pracy ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży convenience – mówi Maciej Szturemski, prezes zarządu firmy Małpka SA. Bacznie obserwujemy każdą nowo otwartą placówkę, aby kontrolować, jak sprawdza się nasz koncept i by móc go stale udoskonalać – dodaje.

Małpka Express to sieć sklepów typu convenience, która zadebiutowała na polskim rynku w marcu 2012 roku. Ekspansja sieci jest związana z rozwojem platformy dla handlu detalicznego Czerwona Torebka, gdzie Małpka ma być jednym z kluczowych najemców. Sklepy będą otwierane także poza pasażami, w pobliżu głównych ulic i osiedli mieszkaniowych. Obecnie, poza Poznaniem, Małpki Express funkcjonują już na terenie Dębicy, Bytomia, Szczecina, Słupcy, Opola, Świebodzic oraz Tomaszowa Mazowieckiego.