Wnętrze salonu Hugo Boss

Najnowsze restauracje sieci pizzerii MaxiPizza działają na zasadzie franczyzy i mieszczą się w CH Tesco w Poznaniu oraz CH Tesco Warszawa Gocław. Są to pierwsze lokale MaxiPizza, które zostały otwarte w galeriach handlowych. Oba zostały uruchomione pod koniec kwietnia 2012.

Maxipizza SA powstała w 2002 roku w Kielcach jako firma polska. Spółka otwiera pizzerie przy głównych ulicach oraz w galeriach handlowych w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców. Obecnie sieć MaxiPizza ma 9 restauracji w tym 2 własne i 7 franczyzowych. Restauracje MaxiPizza oferują różnorodne rodzaje pizzy produkowane z naturalnych składników. Można je zamawiać telefonicznie lub przez Internet.

Maxipizza w 2007 roku została przekształcona w spółkę akcyjną, a w lutym 2008 roku zadebiutowała na rynku New Connect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Strategia rozwoju Maxipizza SA przewiduje wzrost sieci poprzez franchising.

Inwestorzy, którzy są zainteresowani uruchomieniem restauracji MaxiPizza na zasadzie franczyzy powinni dysponować lokalem o powierzchni nie mniejszej niż 100 mkw. oraz posiadać  środki finansowe w wysokości około 150 tys. zł.