Sklep Intersport w galerri handlowej

24 kwietnia 2012 roku w Galerii Krakowskiej uruchomiono restaurację sieci North Fish o powierzchni 70 mkw. To 30. lokal sieci, który funkcjonuje w centrum handlowym. – Do końca roku planujemy otworzyć co najmniej 10 restauracji m.in. w CH 3 Stawy w Katowicach, CH Janki, Outlet Park w Szczecinie i Rzeszów City Center – powiedział redakcji Retailnet.pl Artur Kania, specjalista ds. nieruchomości w North Food Polska SA.

Restauracje North Fish zlokalizowane są w dużych miastach w Polsce, w galeriach i centrach handlowych. Lokale zajmują ok. 70 metrów kwadratowych powierzchni. Typowy lokal sieci North Food składa się z zaplecza kuchennego i wspólnej części konsumpcyjnej tzw. foodcourtu. Restauracje sieci usytuowane są m.in. w Warszawie w CH Arkadia i CH Wola Park, w Krakowie w CH Bonarka i Galerii Kazimierz, w Łodzi w Galerii Łódzkiej i Manufakturze, a także we Wrocławiu w Galerii Dominikańskiej i Pasażu Grunwaldzkim.

Firma North Food SA została założona przez Michała Sołowowa w 2002 roku. Spółka jest częścią grupy kapitałowej w skład której wchodzą między innymi: spółki Rovese, Barlinek, Echo Investment, Synthos oraz Megastore.pl. Obecnie North Food zarządza 35 restauracjami w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w trzech formatach: North Fish, Yummie oraz Wokman. Spółka ma 29 restauracji North Fish, 3 lokale Wokman i 3 Yummie.