Galeria Miodowa ruszy z końcem sierpnia 2012 roku

W I kwartale 2012 roku wzrosła liczba klientów odwiedzających centra handlowe zarządzane przez DTZ. Było ich- średnio- o ponad 3 proc. więcej niż rok wcześniej. W badaniu prowadzonym przez zarządcę najlepiej wypadło centrum Ferio z Konina, które w samym marcu 2012 roku odnotowało 25-procentowy wzrost liczby gości, w porównaniu z marcem 2011. Słabsze były wyniki odwiedzin  centrum Borek, gdzie wzrost nie przekraczał 0,3 proc.

Podobnej analizie poddano obroty zarządzanych obiektów. Okazały się one- średnio- wyższe o 2 proc.
w porównaniu z pierwszym kwartałem 2011 roku. Największy wzrost obrotów, bo o prawie 25 proc., osiągnięto w  łódzkim Guliwerze.

Jak ocenia Sylwia Wiszowata-Łazarz, Senior Marketing Manager, DTZ Management, pomimo niedawnego kryzysu i podwyżki cen wielu towarów klienci wciąż chętnie robią zakupy w centrach handlowych. – Te dane pozwalają nam z optymizmem rozpocząć kolejny kwartał.

Wyniki są zbierane ze wszystkich podległych DTZ centrów, między innymi z centrum Borek we Wrocławiu, Czyżyny i Zakopianka w Krakowie, Guliwer w Łodzi, Panorama w Poznaniu, Galeria Pomorska w Bydgoszczy, Dąbrówka w Katowicach, a także Bielawy w Toruniu, Arena w Gliwicach, czy Ferio w Koninie.