Salon CCC

Spółka AmRest, właściciel sieci kawiarni Starbucks, wprowadza na polski rynek typ kawiarni: Starbucks Reserve. To trzecia taka kawiarnia w Europie kontynentalnej. Pierwszy nowy lokal tej marki zostanie otwarty w czerwcu 2012 roku we Wrocławiu.

– Kawiarnie Starbucks Reserve otwieramy z reguły na dojrzałych i rozwiniętych rynkach, a Polska staje się dla nas coraz ważniejszym miejscem na mapie Europy. Polacy coraz bardziej doceniają wysokiej jakości kawę, dlatego bardzo się cieszę, że już wkrótce wprowadzimy ten koncept właśnie do Polski. Starbucks Reserve będzie idealnym miejscem zarówno dla tych, którzy cenią standardową ofertę Starbucks, ale także dla osób, które traktują zaparzanie i picie kawy jak ceremonię –  powiedział Michael Hudspeth, Starbucks Brand President na rynek Europy Środkowo-Wschodniej.

Będzie to trzecie po Amsterdamie i Moskwie tego typu miejsce w Europie kontynentalnej. Koncept Starbucks Reserve charakteryzuje specjalne  stanowisko tzw. slow coffee. W nowym lokalu, który charakteryzuje się specjalnym wystrojem wnętrza w stylu kolonialnym. W ofercie wrocławskiej kawiarni znajdzie się kawa Starbucks Jamaica Blue Mountain™ uznawana za drugą najlepszą kawę na świecie zaraz po Kopi Luwak.

Firma AmRest zarządza w Polsce 11 kawiarniami Starbucks w Warszawie, trzema we Wrocławiu, dwiema w Poznaniu, dwiema w Gdańsku i po jednej w Krakowie, Gdyni, Szczecinie oraz Bielanach Wrocławskich. Pierwsza lokalizacja przy ul. Nowy Świat w Warszawie została otwarta w kwietniu 2009 roku. Do końca 2011 roku w Polsce funkcjonowało 20 kawiarni Starbucks.

AmRest sp. z o.o, który otworzył pierwszą kawiarnię Starbucks w Czechach w 2008 roku, obecnie zarządza dwunastoma lokalami na tamtym rynku. Firma stworzyła także joint venture ze Starbucks na rynku węgierskim, gdzie funkcjonuje sześć kawiarni. W 30 krajach na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki znajduje się ponad 1 600 kawiarni Starbucks.
AmRest jes  niezależnym operatorem restauracyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej. Zarządza restauracjami KFC, Pizza Hut oraz Burger King w Polsce, Czechach, Bułgarii, Serbii, Rosji i na Węgrzech, natomiast w Stanach Zjednoczonych restauracjami Applebee’s. Spółka jest również operatorem kawiarni Starbucks w Polsce, Czechach oraz na Węgrzech.