Wizualizacja CH Wzgórze

W Centrum Handlowym Wzgórze w Gdyni znajdzie się lodziarnio-kawiarnia Grycan. Sieć wynajęła lokal o powierzchni 63 mkw.  Grycan jest polską rodzinną siecią lodziarni. Historia firmy sięga czasów sprzed drugiej wojny światowej, gdy w Buczaczu powstała pierwsza z nich. Po 1945r. rodzina przeniosła swój biznes do Wrocławia. Pomiędzy 1980 a 2004 sieć działała pod marką Zielona Budka. Lodziarnie Grycan znajdują się w wielu dużych i średnich polskich miastach.

CH Wzgórze będzie największym regionalnym centrum na Pomorzu. Powierzchnia rozbudowanego Wzgórza wyniesie 70 tys. GLA. Znajdzie się tu 270 sklepów. Wśród głównych najemców znajdą się m.in.: Real; Grupy: Inditex, LPP i Alshaya; H&M, C&A, NewYorker, Kino Helios, Simple, Orsay, Superpharm, Smyk, Empik, Sephora, Douglas, Drogeria Natura, Rossman, Tally Weijl, LaVard, Duka, Kruk, Yes, Apart. Volleroy&Boch, Gino Rossi.

Rozbudowywany obiekt jest wynajęty w 82 proc., a większość pozostałej powierzchni handlowej jest zarezerwowana. Budowa Centrum Handlowego Wzgórze rozpoczęła się w październiku 2011 roku, a otwarcie planowane jest na trzeci kwartał 2013 roku.

Mayland Real Estate sp. z o.o. jest deweloperem dużych powierzchni handlowych w Polsce. Spółka istnieje od 2006 roku. Oddała do użytku trzy centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz pierwszą część Jantara w Słupsku. Mayland planuje w najbliższych latach budowę kolejnych centrów handlowych.