Arkadia

Na podstawie audytu zajmujacej się certyfikacją, międzynarodowej firmy SGS, Arkadia i Galeria Mokotów uzyskały cztery gwiazdki, które potwierdzają jakość obu centrów handlowych. Takie oznakowanie wprowadził właściciel obiektów, Unibail-Rodamco.

Spółka zapowiada, że takie oznakowanie będzie wprowadzane we wszystkich centrach handlowych Grupy. Jak podaje w komunikacie- opracowana została 571-punktowa baza referencyjna, na podstawie której określany jest stopień spełnienia kryteriów najwyższej jakości. Punktacją tą kierować się będą wszyscy dyrektorzy centrów handlowych.

Aby wzmocnić wiarygodność tej metody, grupa Unibail-Rodamco nawiązała współpracę z firmą SGS, światowym liderem w zakresie certyfikacji. Na podstawie pełnego audytu wstępnego oraz dorocznej wizyty udającego klienta, inspektowa z SGS firma oceni, czy i na ile konkretne centrum spełnia standardy jakości.

Przyznanie galerii czterech gwiazdek stanowić będzie dowód dbałości o  jakość na każdym etapie relacji pomiędzy centrum i klientem. Uzyskanie ich oznacza, że dane centrum poświęca klientowi uwagę od początku do końca wizyty, oferując usługi takie, jak szatnie, aplikacje na telefon komórkowy, bezpłatny i nieograniczony dostęp do WIFI, Facebooka, a także usługi typu premium: parkowanie samochodów przez obsługę, możliwość korzystania z iPadów w przestrzeniach relaksacyjnych, czyszczenie obuwia. Ponadto wszystkie osoby zaangażowane w działalność centrum, personel, jak i najemcy, podlegają takiej samej kontroli jakości; wszyscy obowiązkowo uczestniczą w szkoleniach mających na celu doskonalenie obsługi klienta.

Grupa zamierza wdrożyć czterogwiazdkową certyfikację we wszystkich swoich centrach handlowych, zarówno we Francji, jak i w innych krajach. Unibail-Rodamco planuje, że 20 centrów uzyska cztery gwiazdki w 2012 roku, a wszystkie pozostałe do 2014 roku.