W 2012 roku zostanie otwartych co najmniej 10 salonów Cubus

Salon Cubus w słupskim CH Jantar będzie 41 sklepem tej marki funkcjonującym w Polsce. Słupski salon zajmie powierzchnię 800 mkw. Sklep Cubus zostanie otwarty 18 maja 2012 roku, w dniu otwarcia nowej części centrum handlowego.

Kolejny salon Cubus ma zostać otwarty w rozbudowywanym gdyńskim Centrum Handlowym Wzgórze. Zajmie on również powierzchnię 800 mkw. W ostatnim miesiącu firma Varner Polska LTD. sp. z o.o., do której należą salony Cubus w Polsce, otworzyła sklep tej marki o powierzchni 421 mkw. na pierwszym piętrze galerii Atrium Reduta w Warszawie. Spółka ma w planach otwarcie kolejnych sklepów w centrach handlowych. Ma być ich co najmniej 10 w całym 2012 roku. 

Cubus jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych skandynawskich marek odzieżowych. W ofercie posiada odzież i akcesoria dla kobiet, mężczyzn i dzieci. W ponad 300 sklepach zatrudnia ponad 2 tys. pracowników w sześciu krajach: Norwegii, Szwecji, Polsce, Łotwie, Niemczech i Finlandii. W naszym kraju pierwsze sklepy marki Cubus otwarto w 1996 roku.

Koncepcja sieci sklepów została zapoczątkowana w 1966 roku przez fabrykę odzieży Jonas Øglænd w Sandnes. W 1985 roku Grupa Varner zakupiła akcje Øglænd i w 1988 r. stała się największym jej akcjonariuszem. Po niedługim czasie Varner Group przejął pełną kontrolę nad Jonas Øglænd i tym samym został właścicielem sieci sklepów Cubus w roku 1990. W tym samym roku Marius Varner, jeden z właścicieli Varner Group, został mianowany dyrektorem zarządzającym. W 1996 r. administracja została przeniesiona z Sandnes do Billingstad poza Oslo.

W Polsce właścicielem marki jest Varner Polska LTD. sp. z o.o. Varner Gruppen to największy norweski koncern tekstylny w Skandynawii.