Galeria Nowy Świat

Galeria Nowy Świat, to obiekt należący do spółki Womak Alfa sp. z o.o. Wielofunkcyjny kompleks znajduje się przy ulicy Krakowskiej 20 w Rzeszowie. Galeria Nowy Świat to nowoczesny obiekt handlowy działający od listopada 2009r. Znajduje się w Rzeszowie, w województwie podkarpackim.

Dysponuje  blisko 31 tys. mkw. powierzchni całkowitej, z czego powierzchnia najmu stanowi około 22 tys. mkw. Galeria Nowy świat jest sztandarową inwestycją firmy Womak. Lokalizacja przy ul. Krakowskiej, jednej z głównych arterii miasta, zapewnia dobry dostęp potencjalnych klientów. O wyborze miejsca usytuowania galerii zdecydowała również bliskość dużych osiedli mieszkaniowych.

Dostęp do galerii komunikacją miejską zapewniają linie autobusowe. Zrealizowana ze środków firmy Womak inwestycja infrastrukturalna w mieście usprawniła dojazd– powstał bowiem tunel łączący dwa największe osiedla w Rzeszowie. Galeria Nowy Świat położona jest na skarpie, skąd dostęp do niej zapewniają wejścia z poziomu terenu – główne wejście znajduje się przy ul. Krakowskiej i prowadzi na poziom parteru, drugie po przeciwnej stronie budynku od ul. Mikołajczyka. W galerii dodatkowo umieszczono ruchomy chodnik, który kieruje klientów z poziomu parkingu wprost na poziom -1. Do dyspozycji klientów zaprojektowano dwa parkingi.

Galeria Nowy Świat wyróżnia się zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań architektonicznych i innowacyjnych technologii. Rozmieszczenie elementów wnętrza ma podkreślać jego czytelny układ i ułatwić dostęp do wszystkich stref i poziomów budynku.

Galeria Nowy Świat oddaje do dyspozycji klientów około 100 sklepów. W ofercie obiektu są salony takich marek jak m.in. H&M, New Yorker, Deichmann, Douglas, Tatuum, Aryton, Sony Centre czy Elektro World. Centrum na swój debiut na lokalnym rynku wybrały także firmy: Gerry Weber, Roy Robson, C&A, KappAhl, Subway, Tiggers. Ponadto w galerii znajdują się także kawiarnie i restauracje.
W maju tego roku zarząd spółki Womak Alfa Sp. z o.o, właściciel galerii podpisał kolejne umowy najmu, m.in. z Urząd Miasta Rzeszowa oraz siecią All 4 Sport.

Ponadto inwestor jest w trakcie przygotowywania Parku rozrywki o nazwie Kula Bowling & Club. Strefa z 12 torami bowlingowymi, 6 stołami bilardowymi i salonem gier zajmie 1,8 tys. mkw. powierzchni.

Właścicielem Galerii jest Womak Alfa sp. z o.o. Firma działa od 2003 roku. Oprócz Galerii Nowy Świat jest także właścicielem CH Viktor w Olsztynie, CH Viktor w Poznaniu oraz CH Viktor we Wrocławiu.

Generalnym wykonawcą obiektu jest Mostostal Warszawa. Projekt opracował ATP Group, Pracownia Architektoniczna Tomasz Podzielny. Za komercjalizację jest odpowiedzialna spółka Womak, Oktawiusz Wolnicki, dyrektor ds. komercjalizacji ( [email protected]).