Wizualizacja Centrum Mroga

Centrum Mroga – park handlowy o powierzchni ok. 6 tys. mkw. powstanie w miejscowości Głowno,   koło Łodzi. Rozpoczęcie inwestycji jest planowane na początek 2013 roku. Inwestorem Centrum Mroga jest spółka ECG- Europejskie Centrum Gospodarcze.

Obiekt powstanie na działce o powierzchni 1,84 ha. Klienci będą mogli dokonać zakupów w centrum o powierzchni 6 tys. mkw., a do ich dyspozycji będzie około 200 miejsc parkingowych.

– Głowno i okolice to około 55 tysięcy mieszkańców w promieniu 20 minut jazdy samochodem – mówi Marian Janowski, Prezes spółki ECG. – Dodatkowym atutem inwestycji jest fakt, że w pobliżu nie ma nowoczesnego obiektu handlowego. Możemy też mówić o doskonałej lokalizacji w mieście – Centrum Mroga powstanie w często uczęszczanym kwartale, w pobliżu urzędów administracji miejskiej i państwowej.

Inwestor planuje wystąpić o pozwolenie na budowę w III kwartale tego roku. Rozpoczęcie inwestycji przewidywane jest na początek 2013 roku.

Głowno jest gminą miejską znajdującą się w północnej części województwa łódzkiego, oddaloną o ok. 30 km od Łodzi. Przez miasto przechodzi droga krajowa nr 14, która łączy m.in. autostradę A2 w Strykowie z drogą krajową nr 2 w Łowiczu.

Europejskie Centrum Gospodarcze sp. z o.o.  to firma, która działa na rynku spożywczym od 2007 roku. Główne dziedziny działalności spólki to owoce, warzywa, mrożonki i mięso. ECG sp. z o.o. zajmuje się zarówno handlem krajowym jak i zagranicznym. Intensywnie rozwija eksport i import produktów rolno spożywczych.