Galeria Bawełnianka

Otwarcie Bawełnianki, centrum handlowego zlokalizowanego w Bełchatowie nastąpi za kilka miesięcy. Jak poinformował inwestor, Bawełnianka sp. z o.o., przesunięcie terminu otwarcia nastąpiło ze względu na konieczność zmian konstrukcyjnych związanych z przygotowaniem lokalu dla kina sieci Cinema 3D.

– Korzyści wynikające z powstania wielosalowego kina w samym centrum Bełchatowa wpłynęły na naszą decyzję o przesunięciu terminu otwarcia. Kino znacząco wzbogaci ofertę rozrywkową Bawełnianki i przyciągnie do centrum wielu klientów – mówi Krzysztof Włuka, prezes Bawełnianka sp. z o.o.

Obecnie obiekt jest w trakcie komercjalizacji. W gronie najemców są już takie marki jak m.in: MarcPol, Media Expert, Condizione Health & Fitness, Delta Sport, CCC, Rossmann, Broaster Chicken czy Pizzeria Siciliano.

Centrum handlowe Bawełnianka jest zlokalizowane w miejscu dawnych Bełchatowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego pomiędzy ulicami: Sienkiewicza, Krótką, Bawełnianą oraz Pabianicką. W projekcie powstanie 22 tys. mkw. powierzchni najmu, zlokalizowanej na dwóch kondygnacjach, oraz parking na 700 samochodów. W obiekcie znajdzie się około 70 sklepów. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 35 tys. mkw.

Inwestorem obiektu jest spółka celowa Bawełnianka spółka z o.o. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Pallado i Skupin Architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Mirbud SA. Za komercjalizację odpowiada firma Retail Concept. Finansowanie inwestycji zapewnia Bank Polskiej Spółdzielczości SA.