Fashion House Outlet Centre Sosnowiec

Fashion House Outlet Centre Sosnowiec to obiekt, którego powierzchnia wynajmu to 17 tys. mkw., a powierzchnia całkowita 23 tys. mkw. Centrum outletowe jest zlokalizowany przy ulicy Orląt Lwowskich 138 w Sosnowcu.

Fashion House Outlet Centre Sosnowiec to centrum handlowe typu outlet, czyli miejsce w którym produkty znanych marek sprzedawane są w cenach znacznie niższych niż w tradycyjnych galeriach handlowych. Outlet sprzedaje markowe produkty 30 proc.-70 proc. taniej przez cały rok. W ofercie sosnowieckiego obiektu znajdują się końcówki kolekcji oraz nadwyżki produkcyjne znanych producentów odzieży, obuwia, galanterii, sprzętu gospodarstwa domowego, wyposażenia wnętrz czy akcesoriów sportowych. Obecnie Fashion House Outlet Centre Sosnowiec jest skomercjalizowany w ponad 95 proc., a wśród najemców znajdują się m.in.: Adidas,  Almi Décor , Olsen, Big Star, Coccodrillo, Converse, Diverse, Ecco, Gabor, Gatta, Gino Rossi, Lacoste, Lee, Wrangler, Mexx, Monnari, Mustang, Prima Moda, Puma, Reebok, Reporter, Ryłko, Solar, Simple, Nike.

W obiekcie działa niemal 120 sklepów. Parking może pomieścić 1200 samochodów. Architektura Fashion House w Sosnowcu przypomina XIX wieczną wiktoriańską uliczkę z elementami architektury kolejowej. Przed wejściem do centrum stoi stylowy zegar, wewnątrz obiektu znajdują się latarnie i kinkiety oraz kolorowe witryny sklepowe, wykonane z drewna, nawiązujące stylistyką do epoki Królowej Wiktorii.

Obiekt jest laureatem wielu prestiżowych nagród. W 2009 roku Fashion House Sosnowiec zajął dziesiąte na 156 miejsc rankingu najlepszych obiektów w kategorii centrów outletowych zorganizowanym przez Ecostre oraz CBRE na Konferencji Centrów Outletowych International Counsil of Shopping Centers (ICSC) w Mediolanie.

Fashion House Outlet Centre zostało otwarte w 2004 roku. Charakterystyczne jest położenie centrum. Galeria została usytuowana tuż przy terenie rekreacyjnym, w bliskim sąsiedztwie jeziora i lasu, co sprawia, że jest nie tylko miejscem do zakupów, ale także odpoczynku i relaksu.

Generalny Wykonawca to Warbud. Projekt sosnowieckiego Fashion House jest dziełem belgijskiego biura „The Office” Jana Demeyere współpracującego z polskimi architektami z Chodor Projekt.

Właścicielem sieci centrów Outlet Fashion House (do którego należy oprócz Fashion House Outlet Centre Sosnowiec, także Fashion House Outlet Centre Warszawa i Fashion House Outlet Centre Gdańsk) jest fundusz Polonia Property Fund II. Fashion House Outlet Centre Sosnowiec to pierwszy obiekt wchodzący w skład sieci Fashion House. W październiku 2005 roku zostało oddane do użytku centrum w Gdańsku, a miesiąc później w Piasecznie koło Warszawy. Wszystkie obiekty Fashion House położne są blisko centrum miasta i posiadają bardzo dobry do komunikacji miejskiej.
Polonia Property Fund i Polonia Property Fund II Limited zostały utworzone przez irlandzką grupę bankową AIB Capital Markets.

Wszystkie centra Fashion House komercjalizuje The Blue Ocean Investment Group (BOIG) wraz z Polonia Property Fund II. Obiektami zarządza Fashion House Polska Sp. z o.o.

BOIG wywodzi się z międzynarodowej firmy Lambert Smith Hampton, która w Polsce rozpoczęła działalność w 2002 roku. BOIG świadczy usługi na rynku nieruchomości komercyjnych, począwszy od wstępnych badań rynkowych, poprzez doradztwo projektowe, pomoc w pozyskiwaniu finansowania, budowę, komercjalizację, kreowanie marki, aż do sprzedaży nieruchomości jako inwestycji. Grupa BOIG to spółki, które świadczą usługi w zakresie property consulting, project management, tenants coordination, investment consulting, asset management i marketing.

Inwestorem Fashion House Outlet Centre Sosnowiec jest firma Liebrecht & wooD – europejska firma deweloperska, realizująca od ponad 15 lat projekty na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Jako jeden z niewielu deweloperów, Liebrecht & wooD zapewnia kompleksową obsługę w dziedzinie obrotu nieruchomościami, od koncepcji po zarządzanie obiektem. Główna działalność firmy skupia się na realizacjach biurowych, parkach handlowych oraz centrach typu outlet (Fashion House Outlet Centre), zlokalizowanych w głównych miastach Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji, takich jak: Warszawa, Gdańsk, Sosnowiec, Bukareszt, Belgrad, Moskwa i Sankt Petersburg.