Galeria Echo w Kielcach

Zarząd spółki Echo Investment SA poinformował w raporcie bieżącym, że w ramach podpisanego z BRE Bank SA, programu spółka wypuściła obligacje kuponowe na łączną kwotę 115 mln zł. Wartość nominalna oraz cena emisyjna jednej obligacji wynosi 100 tys. zł. Obligacje zostały wyemitowane na okres 3 lat.

Wyemitowane obligacje stanowią 19,2 proc. kapitałów własnych Echo Investment SA, według stanu na 31 marca 2012 roku. Środki pieniężne pochodzące z emisji obligacji, jak czytamy w komunikacie, zostaną wykorzystane w realizowanych procesach inwestycyjnych na rynku nieruchomości zgodnie z prowadzoną strategią rozwoju Grupy Kapitałowej Echo Investment SA.

Echo Investment to spółka z polskim kapitałem, jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich. Zrealizowała dotąd w Polsce ponad 90 projektów o łącznej powierzchni przekraczającej 800 tys. mkw. Prowadzi też inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. W Polsce wybudowała m.in. centra handlowe Echo w Tarnowie, Kielcach, Świetochłowicach, Łodzi i Bełchatowie, a także Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu oraz CH Galaxy w Szczecinie.

Echo Investment planuje budowę i rozbudowę kolejnych galerii handlowych w Polsce oraz Europie Środkowej. Wśród nich jest wielofunkcyjne centrum handlowo-usługowo-biurowe Mundo w Budapeszcie, galeria  Korona w rumuńskim Braszowie oraz Outlet Park Szczecin.