Dekada Żyrardów

W 2012 roku otwarto cztery restauracje marki KFC. Powstały w Grudziądzu, Gorzowie Wielkopolskim i Krakowie, zaś najnowszą otwarto w centrum handlowym Korona w Kielcach. Restauracja w Koronie to drugi lokal tej marki w mieście. Łącznie w kieleckiej galerii handlowej znalazło się 16 najemców branży gastronomicznej.

Sieć KFC posiada 153 restauracje w Polsce i nadal planuje kolejne otwarcia swoich lokali w kraju.  

KFC to międzynarodowa sieć restauracji szybkiej obsługi, serwująca dania z kurczaka. Firma założona została przez Harlanda Sandersa, uwiecznionego w logo marki. Pierwszy bar o nazwie Sanders Court & Cafe otworzył on w 1930 roku w  miejscowości North Corbin w Kentucky. Obecną nazwę bary otrzymały w 1952 roku. 

Międzynarodowa sieć KFC liczy blisko 15 tys. restauracji, w których każdego dnia obsługiwanych jest blisko 12 milionów klientów. W Polsce marka KFC należy do holdingu AmRest, który zarządza ponad 300 lokalami w Europie Środkowo-Wschodniej (Czechy, Węgry, Rosja, Bułgaria, Serbia, Hiszpania). Do spółki AmRest należą też: Pizza Hut, Burger King, Starbucks, Applebee’s i La Tagliatella.