Brama Pomorza

Firma Zumtobel od ponad 50 lat opracowuje nowoczesne i dopasowane do indywidualnych potrzeb inwestorów instalacje oświetleniowe. Systemy lamp zaprojektowanych i zamontowanych przez tę firmę działają w wielu europejskich sklepach i galeriach handlowych.

Systemy oświetleniowe Zumtobel są ergonomiczne, wydajne, a przede wszystkim tak pomyślane, by podkreślać walory oświetlanych obiektów. Swoje korzenie firma Zumtobel ma w Austrii w regionie Vorarlberg. Posiada sieć oddziałów i przedstawicielstw w 70 krajach.

Firma oferuje kompleksowe rozwiązania oświetleniowe, tworzy sceny świetlne, które sprawiają, że światło i architektura uzupełniają się. Oprawy oświetleniowe, systemy sterowania oświetleniem i oświetlenie awaryjne  dopasowane są do architektury budynku oraz do konkretnych zastosowań.

Zumtobel wykorzystuje w swych projektach wszelkie dostępne rozwiązania techniczne. W szczególności wszystkie nowe technologie, takie jak panele światłowodowe (waveguide), struktury mikropiramidalne oraz technologia diod LED. Szczególny nacisk firma kładzie na niską energochłonność.

Zumtobel to międzynarodowy dostawca kompleksowych rozwiązań oświetleniowych o szerokim spektrum zastosowań. Działa m.in. w takiej dziedzinie jak handel i ekspozycja. Inscenizacja i ożywienie za pomocą światła to główne elementy aranżowanych przez firmę pomieszczeń sprzedażowych. Mają one tworzyć atmosferę  podkreślającą charakter i styl marki.

Firma może pochwalić się tworzeniem oświetlenia dla takich obiektów jak Mirage Shopping Center na Słowacji, Climate-protection supermarkets w Austrii, UŠĆE Shopping Center w Serbii. Wśród sklepów  dla których Zumtobel aranżowała oświetlenie  są salony takich marek mjak  Douglas, The Body Shop, Levi’s czy Bata.