Wizualizacja City Center Rzeszów

W Turku (woj. wielkopolskie) powstanie park handlowy – Karuzela Turek. Inwestor, spółka BOZA Inwestycje, kupił działkę o powierzchni około 2 ha, na której mieści się dworzec PKS. Studium i plan zagospodarowania przestrzennego przewidują realizację w tym miejscu obiektu wielkopowierzchniowego.

Teren inwestycji znajduje się w centrum miasta, a planowany park handlowy będzie pierwszym, nowoczesnym obiektem handlowym w Turku. BOZA Inwestycje planuje tu budowę parku handlowego o powierzchni handlowej  6 tys. mkw. Plan zakłada realizację jednopoziomowego obiektu, z parkingiem na 200 samochodów. W Karuzeli Turek znajdzie się około 15 sklepów i punktów usługowych. Realizacja projektu planowana jest na I połowę 2013 roku.

Projekt architektoniczny Karuzeli Turek przygotowała pracownia architektoniczna API z Poznania.

Miasto Turek jest obecnie w fazie dynamicznego rozwoju – w Tureckiej Strefie Ekonomicznej powstaje Inkubator Przedsiębiorczości. W mieście mieszka blisko 30 tys. mieszkańców. Przez samą miejscowość przebiegają drogi krajowe nr 72 (Konin – Łódź – Rawa Mazowiecka) i nr 83 (Turek – Sieradz) oraz droga wojewódzka nr 470 (Kalisz – Koło).

Inwestor Karuzeli Turek jest  BOZA Inwestycje sp. z o.o. sp. komandytowa.