Warszawskie Centrum Handlowe Blue City

Spółka Axi Immo, która jest komercjalizatorem powstajacego w Trójmieście centrum handlowego Kowale, finalizuje kolejne umowy najmu. – W ostatnim czasie podpisaliśmy kilka umów na mniejsze lokale w CH Kowale. Obecnie finalizujemy umowy z kilkoma strategicznymi najemcami, między innymi z przychodnią medyczną, która zajmie cały poziom + 1 budynku biurowego (pow. 569 mkw.) oraz z klubem fitness – powiedział redakcji Retailnet.pl Tomasz Tymiński, head od retail z firmy Axi Immo, która jest wyłącznym brokerem trójmiejskiego Centrum Kowale.

– Ponadto zakończyły się już prace ziemne i trwa budowa konstrukcji pod piętro. Na 28 czerwca 2012 roku inwestor galerii zaplanował uroczystość „wiechy” – dodał Tomasz Tymiński.

Centrum Kowale powstanie wśród dużych osiedli mieszkaniowych Trójmiasta. Przewidywana powierzchnia handlowa wyniesie około 5,4 tys. mkw. Obiekt będzie dysponował 162 miejscami parkingowymi. Otwarcie Centrum Kowale planowane jest na IV kwartał 2012 r. Generalnym wykonawcą obiektu jest Rex Bud Budownictwo Sp. z o. o. SKA z Łodzi. Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na połowę września 2012 roku. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ok. 34 mln zł. Za komercjalizację obiektu odpowiada Axi Immo, która oferuje doradztwo w zakresie nieruchomości komercyjnych w tym: wynajem i zarządzenie powierzchniami magazynowymi, handlowymi i biurowymi, a także obrót gruntami inwestycyjnymi. Dotychczas spółka Axi Immo dla CH Kowale znalazła najemców na ponad 1,8 tys. mkw., m.in. sieć sklepów Pepco, hipermarket Tesco, Salony Play i Main Opitc.