Wizualizacja Pasażu Grunwaldzkiego

Przedstawiciele firmy Echo Investment, poinformowali redakcję Retailnet.pl, że na razie nie zapadła żadna decyzja dotycząca przyszłości budynku po byłym hotelu Cracovia w Krakowie. Jedną z możliwości rozpatrywanych przez inwestora jest stworzenie tam centrum handlowo-usługowego – taką funkcję w latach świetności hotelu pełnił jego parter.

Echo Investment analizuje również możliwości wprowadzenia w miejscu byłego hotelu Cracovia innych funkcji: biurowej, gastronomicznej czy rozrywkowej. Echo Investment dementuje informacje medialne jakoby decyzja dotycząca przyszłości budynku po byłym hotelu Cracovia już zapadła.

Spółka Echo Investment w 2011 roku kupiła od firmy Orbis SA były hotel Cracovia, zlokalizowany przy ul. Marszałka Ferdinanda Focha 1. Umowa między stronami uniemożliwia otwarcie  hotelu w budynku po Cracovii przez 10 lat.

Echo Investment to spółka z polskim kapitałem, jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich. Zrealizowała dotąd w Polsce ponad 90 projektów o łącznej powierzchni przekraczającej 800 tys. mkw. Prowadzi też inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. W Polsce wybudowała m.in. centra handlowe Echo w Tarnowie, Kielcach, Świetochłowicach, Łodzi i Bełchatowie, a także Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu oraz CH Galaxy w Szczecinie.