Wojciech Wilczak dyr. zarządzający Ptak Outlet

Od 06 czerwca 2012 dyrektorem zarządzającym działalnością będącego w budowie centrum outletowego Ptak Outlet w Rzgowie pod Łodzią jest Wojciech Wilczak.  Wcześniej przez osiem lat rozwijał markę Fashion House oraz rozbudowywał i zarządzał Centrum tej marki w Sosnowcu, które zdobywało nagrody CEE Retail Awards. Posiada duże doświadczenie w zarządzaniu handlem detalicznym zdobyte w Tesco, Galerii Centrum i Domach Towarowych Centrum.

Ptak Outlet powstaje w ramach pierwszego etapu budowy kompleksu handlowo-wystawienniczego Ptak Expo. Ma to  być największe centrum tego typu w Europie Środkowej. Obiekt powstaje na obszarze 80 tys. mkw. w Rzgowie przy drodze krajowej Cieszyn – Gdańsk.  Jego  powierzchnia najmu sięgnie 27 tys. mkw. i znajdzie sie tam ponad 140 sklepów. Na terenie Ptak Outlet w Rzgowie trwają prace budowlane przy konstrukcji hali oraz obudowie ścian zewnętrznych. Prowadzone są też prace przy montażu instalacji wewnętrznych. Centrum outletowego w Rzgowie jest  wynajete w 70 proc. Otwarcie obiektu planowane jest jesienią 2012.

Doradcą komercjalizacyjnym projektu Ptak Ooutlet jest firma BOIG The Blue Ocean Investment Group sp. z o.o.

Inwestorem Ptak Outlet w Rzgowie jest Centrum Targowe Ptak SA, właściciel m.in. największego w Polsce centrum handlu hurtowego i detalicznego – Centrum Handkowego Ptak, o powierzchni 120 tys. mkw. Obiekt został otwarty w 1993 roku.