Budowa Ptak Outlet

Zarząd Centrum Targowego Ptak SA poinformował, że w Rzgowie na przedmieściach Łodzi, na placu budowy największego outletu w Polsce Ptak Outlet dokonano odbioru konstrukcji stalowej oraz pokrycia dachu. Inwestor zakończył także montaż stolarki okiennej. Obecnie na terenie budowy trwają
prace elewacyjne oraz wykończeniowe.

Jednocześnie trwa komercjalizacja Ptak Outlet. Ostatnio do grona najemców dołączyły m.in. dwie sieci restauracyjne Kebab House (kuchnia turecka) i Italian Pizza (kuchnia włoska), które posiadają swoje restauracje w kluczowych lokalizacjach w Łodzi i innych regionach kraju.

Na cztery miesiące przed otwarciem Ptak Outlet skomercjalizowano 70 proc. powierzchni outletu. Prowadzone są dalsze intensywne rozmowy i negocjacje w sprawie wynajmu pozostałych sklepów. Doradcą komercjalizacyjnym projektu Ptak Outlet jest firma BOIG The Blue Ocean Investment Group sp. z o.o

Powstający w Rzgowie Ptak Outlet to innowacyjny projekt, który zdecydowanie różni się od istniejącego od 1993 roku Centrum Handlowego Ptak. Po pierwsze, jak podkreśla zarząd, będzie to outlet oferujący znane na całym świecie, wysokiej jakości, markowe produkty w promocyjnych cenach.

Po drugie, obiekt ten będzie wyróżniał się na tle dotychczasowego centrum architekturą nawiązująca do XIX-wiecznej fabrykanckiej Łodzi, a jego wnętrze ma przyciągać klientów, którzy lubią robić zakupy w miłej i stylowej atmosferze. Ptak Outlet ma szanse stać się outletem ponadregionalnym ze względu na jego lokalizację, rozwiązania komunikacyjne i doskonałe skomercjalizowanie obiektu.

Prace przy budowie obiektu przebiegają zgodnie z planem. Obiekt zostanie oddany do użytku jesienią 2012 roku.