Wizualizacja Dekady Olsztyn

Dekada Olsztyn, piąta z sieci galerii handlowych budowanych przez spółkę Dekada Realty została otwarta 15 czerwca 2012. Obiekt powstał w Olsztynie przy ulicach Partyzantów i Kościuszki. Położenie galerii w bliskim sąsiedztwie dworców PKP i PKS, jak podkreśla inwestor, pozwala podróżnym na zrobienie zakupów w oczekiwaniu na pociąg lub autobus.

W galerii, której powierzchnia najmu wynosi 3, 7 tys. mkw. znalazło się 14 salonów znanych marek. Swoje sklepy otworzą firmy  Takko Fashion i TextilMarket. Ofertę obuwniczą uzupełnią wchodząca do Polski marka Centro oraz firmy CCC i Ray Obuwie. W centrum znajdą się również  supermarket RAST (grupa kapitałowa BOMI), Empik, Rossmann, Bank BPH, Optyk Tracewicz i salonik prasowy Ruch. W ciągu najbliższych tygodni zostanie otwarta apteka i punkt gastronomiczny.

W obszarze bezpośredniego pieszego dostępu do galerii znajduje się 54 000 mieszkańców, a w strefie do 10 min. jazdy samochodem – 117 tys. mieszkańców.

– Dekada Olsztyn  to galeria typu convenience shopping center czyli centrum przeznaczone do szybkich, codziennych zakupów, które można zrobić przy okazji – np. po drodze z pracy albo ze szkoły- podkreśla Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty. 

-Bliska lokalizacja dworca PKP i PKS powoduje, iż część naszych klientów będzie mogła  zrobić najpilniejsze zakupy zaraz po powrocie z podróży lub w oczekiwaniu na autobus lub pociąg. Ponadto, jednopoziomowy obiekt z wejściami bezpośrednio z parkingu dodatkowo usprawni zakupy naszym klientom, którzy nie będą musieli przechodzić  całego centrum, aby kupić potrzebne rzeczy– dodaje Aleksander Walczak.                                       

Dekada Olsztyn to kolejna inwestycja należąca do sieci kilkunastu obiektów handlowych typu convenience shopping center. Projekt galerii w Olsztynie wykonała pracownia Arachada, a generalnym wykonawcą robót jest firma Erbud.  Za komercjalizację obiektów sieci odpowiada BOIG Property Consulting.                                

Cztery pierwsze obiekty sieci pod wspólną nazwą Dekada działają od kilku miesięcy w Żyrardowie, Myślenicach, Skierniewicach oraz Sieradzu. W najbliższym czasie planowane jest  otwarcie Dekady w Krakowie (jesień 2012). Podobne inwestycje planowane są także w Malborku, Rypinie, Grójcu i Nowym Targu. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce: spożywcze, RTV i AGD, odzieżowe, obuwnicze, drogeryjne, apteczne i inne oraz sieciowe firmy usługowe i gastronomiczne.