Sieć NKD

Grupa NKD jest jedną z największych sieci dyskontowych w Niemczech, oferujących głównie artykuły odzieżowe oraz artykuły codziennego użytku. Obecnie firma posiada ponad 1,6 tys. sklepów zlokalizowanych w 7 krajach Europy i zatrudnia ok. 6, 5 tys. pracowników.

NKD Polska sp. z o.o., firma która wprowadziła sieć na polski rynek aktulanie posiada 3 sklepy (Tarnowskie Góry, Racibórz i Skarzysko-Kamienna). – Następne nowe otwarcia planowane są w lipcu i sierpniu. Do końca bieżącego roku NKD Polska planuje uruchomienie około 30 sklepów w Polsce – poinformował redakcję Retailnet.pl Krzysztof Walus, dyrektor ekspansji Polska, Kraje Bałtyckie, NKD Polska sp. z o.o.

Spółka jest zainteresowana ekspansją w miejscowościach mających powyżej 20 tys. mieszkańców, przede wszystkim w zachodniej i południowej części Polski. Otwiera sklepy o powierzchni od 320 do 370 mkw. w hipermarketach, parkach i lokalnych centrach handlowych, a także przy głównych ulicach handlowych, ulicach na dużych osiedlach na których istnieje naturalny ruch klientów bądź w sąsiedztwie samoobsługowych sklepów spożywczych prowadzonych przez operatorów sieciowych.