Wizualizacja Centrum Handlowego Mundo

Zarząd spółki Echo Investment poinformował, że Węgierskie Ministerstwo Gospodarki Narodowej wydało zgodę na budowę centrum handlowego Mundo w budapesztańskiej dzielnicy Zuglo. Zgodnie z obowiązującymi od początku tego roku przepisami mającymi na celu kontrolowanie nowych inwestycji handlowych, inwestor musiał przedstawić komisji, podległej ministrowi gospodarki, raport na temat wpływu inwestycji na rynek i otoczenie.

Decyzja ministra, jak podkreśla zarząd, potwierdziła, że realizacja Mundo jest przyjazna środowisku i zgodna ze zrównoważonym rozwojem, a sam projekt jest potrzebny.

– Spodziewaliśmy się tej zgody ze względu na potrzeby i oczekiwania dzielnicy.  Budowa kompletnego centrum dzielnicy w sercu Zuglo jest sprawą kluczową. Rozumiemy również, że otrzymane wsparcie zobowiązuje nas do dużej odpowiedzialności. Głęboko wierzymy w potencjał Węgier. Dlatego też zrobimy wszystko, by przyspieszyć proces uzyskiwania pozostałych pozwoleń i jak najszybciej rozpocząć ten projekt. Chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które wierzyły w ten projekt i wspomagały go, w szczególności władzom i mieszkańcom Zuglo –  powiedział Ahmet Cetin, Project Manager Mundo.

Kompleks Mundo to obiekt, który będzie łączył funkcję handlową, rozrywkową, usługową i rekreacyjną. GLA obiektu wyniesie 37,3 tys. mkw. W Mundo znajdzie się 170 sklepów, a klienci będą mieli do dyspozycji parking liczący 1 450 miejsc postojowych. Otwarcie centrum jest planowane na 2015 rok. Projekt został przygotowany w węgierskim biurze architektonicznym Bánáti + Hartvig Architect we współpracy z warszawskim Studio Quadra.