Galeria Kazimierz

Spółka Globe Trade Centre poinformowała w komunikacie, że na jej akcje nowej emisji chętnych było dwukrotnie więcej niż oferowanych udziałów. Emisja jest elementem strategii obniżania zadłużenia GTC. Spółka pozyska ze sprzedaży 100 mln akcji 445 mln zł (bez uwzględnienia kosztów oferty).

– Wyniki subskrypcji są dla nas bardzo zachęcające. Pokazują, że GTC jest wciąż atrakcyjna dla inwestorów, a oni sami podchodzą do naszego planu biznesowego z dużą wiarą. Mamy nadzieję, że pomyślne zakończenie emisji pozwoli na wprowadzenie naszego planu w życie, co z kolei umożliwi spółce dalszy wzrost – powiedział Alain Ickovics, przewodniczący rady nadzorczej GTC.

Spółka informowała wcześniej, że część wpływów z oferty może zostać wykorzystana do sfinansowania projektów realizowanych obecnie, jak i przyszłych inwestycji, m.in. centrów handlowych Galeria Wilanów i Galeria Białołęka w Warszawie.

Globe Trade Centre SA jest jednym z czołowych deweloperów w Europie. Firma powstała w 1994 r. w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie. Firma wybudowała nieruchomości komercyjne o powierzchni 850 tys. mkw. netto i nieruchomości mieszkaniowe o powierzchni 290 tys. mkw. W chwili obecnej jest właścicielem powierzchni komercyjnej wynoszącej ok. 596 tys. mkw. Łączne aktywa Grupy wynoszą 2,3 mld euro.