Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej SA

– Cały czas monitorujemy powstawanie nowych galerii handlowych jako potencjalnych miejsc do lokowania placówek pocztowych- powiedział Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej SA. – Decyzja o otwieraniu nowych oddziałów, poprzedzana jest dokładną analizą potrzeb klientów z danego obszaru, a także potencjału danej lokalizacji z uwzględnieniem dotychczasowej sieci placówek pocztowych. Galerie i centra handlowe często spełniają powyższe kryteria i stanowią dogodne miejsca do otwierania nowych placówek z racji na dużą koncentrację potencjalnych klientów.

– Decyzja dotyczace charakteru i wielkości placówki podejmowane są zatem indywidualnie pod kątem potencjału miejsca i potrzeb klientów. Do tej pory Poczta Polska uruchomiła 195 placówek pocztowych w galeriach i centrach handlowych. W tym roku placówki Poczty powstały m.in. w M1 Łódź i w Żywcu w Galerii Lider, gdzie otwarcie nastąpiło 1 czerwca 2012 roku. Poczta nie wyklucza uruchamiania kolejnych punktów, w najbliższym czasie zacznie działać placówka w Centrum Hevelius w Gdańsku – dodał Zbigniew Baranowski.

Za pośrednictwem placówek pocztowych klienci galerii handlowych mogą nadawać listy, paczki, dokonywać wpłat, opłat oraz przekazów.