Galeria Olimpia

Realizowana przez Echo Investment w Bełchatowie Galeria Olimpia zostanie otwarta w listopadzie 2012 roku. Obecnie na terenie inwestycji prowadzone są prace wykończeniowe w hipermarkecie Tesco (powierzchnię przekazano najemcy w kwietniu br.). Przygotowywane są również powierzchnie dla najemców w strefie food court (wykonanie ścianek działowych i przyłączy mediów). Trwają prace żelbetowe związane z realizacją sklepu H&M i kina Helios. Rozpoczęto realizację zewnętrznego układu komunikacyjnego, ustawione zostało oznakowanie związane z tymczasową organizacją ruchu. Prace przy układzie komunikacyjnym prowadzone są zgodnie z harmonogramem, zostaną zakończone do końca sierpnia 2012 roku.

Obiekt jest skomercjalizowany w 85 procentach. Centrum handlowe będzie dysponowało łącznie 85 sklepami, m.in. Tesco (hipermarket o pow. 8 000 mkw.), H&M, Reserved, House, Mohito, Cropp, New Yorker, Orsay, Martes Sport, Swiss, CCC, RTV Euro AGD, Matras, Deichmann, Rossmann, Kari, Loox,  Perfect Clean, Grycan, Sferis, Wojas. Komunikację samochodową zapewnią parkingi podziemny i naziemny, oferujące ponad tysiąc miejsc parkingowych. Projekt powstał w pracowni MOFO Architekci. Na początku stycznia 2012 roku inwestor poinformował o zawarciu z Nordea Bank Polska SA umowy kredytowej o wartości 15,3 mln euro na realizację inwestycji w Bełchatowie. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Polimex-Mostostal SA.

Galeria Olimpia powstaje w rejonie ul. Armii Krajowej i Kolejowej, na działce sąsiadującej z Centrum Handlowym Echo działającym na rynku od ponad 11 lat. Wraz z sąsiadującym CH Echo stworzy funkcjonalnie powiązany kompleks handlowo-usługowy o łącznej powierzchni najmu 32,9 tys. mkw. Znajdą się w nim trzy hipermarkety: Tesco oraz istniejące w CH Echo – Carrefour i Nomi. Powstanie także sześciosalowe kino największej w Polsce sieci Helios.