Wizualizacja DomExpo w Opolu

Inwestor zapowiada, że otwarcie opolskiego DomExpo nastąpi w drugim kwartale 2013 roku. Koszt budowy centrum wyniesie 65 mln zł, a powierzchnia najmu to ok. 15 tys. mkw. DomExpo to nowy na polskim rynku pomysł na obiekty wystawienniczo-handlowe. DomExpo  ma gromadzić pod jednym dachem wszystkie usługi związane z budową i remontowaniem mieszkań i domów. Ilość wystawców ma tam przekroczyć liczbę 200.

Wiekszość sklepów oferować tam będzie materiały i sprzet budowlany. Obiekt podzielony ma byc  na niezależne strefy, m.in.: Wody, Ciepła, Światła i Wnętrz.  Każda z nich odpowiada innemu etapowi inwestycyji  w budownictwie mieszkaniowym.

Drugi po opolskim budynek DomExpo: Stary Młyn powstanie we Wrocławiu na działce o powierzchni 4ha w sąsiedztwie CH Korona. Planowana powierzchnia najmu to 25 tys. mkw., parking dla 1200 aut. Planowane otwarcie w 2014 roku. Obecnie trwa konkurs architektoniczny dla centrum. Rozpoczęła się już wstępna komercjalizacja, a budowa ma ruszyć w przyszłym roku.

Trzeci kompleks powstanie na prawobrzeżnej Warszawie.  Planowana powierzchnia najmu to 35 tys. mkw., parking dla 1500 samochodów. Planowane otwarcie w 2014 roku.

DomExpo kieruje swoją ofertę do firm z branży budowlanej, wnętrzarskiej, meblowej, geodetów, projektantów i architektów wnętrz, deweloperów i doradców z branży, instytucji finansujących i ubezpieczających projektowanie, budowę oraz remonty domów i mieszkań. W opolskim centrum moduły najmu zaczynają się już od 12 mkw. Ofertę handlową, usługową i wystawienniczą uzupełniać będą sale konferencyjne z własnym zapleczem gastronomicznym oraz strefy rozrywki.

Deweloperem opolskiego centrum, zaprojektowanego przez wrocławską pracownię Bożeny Marszałkiewicz oraz warszawskie biuro Dwuznak Rafała Kolasińskiego, jest Kępska SA.