Wizualizacja Galerii Venda

Spółka Echo Investment kończąca obecnie realizację kilku regionalnych centrów handlowo-rozrywkowych, zorganizowała spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami w Łomży, Bełchatowie i Szczecinie. W efekcie zainteresowanie ofertą wynajmu wśród lokalnego biznesu wyraźnie się zwiększyło.

Echo Investment jeszcze w tym roku zakończy realizację trzech projektów – Galerii Olimpia w Bełchatowie, Galerii Veneda w Łomży i Outlet Park Szczecin, który będzie pierwszym centrum wyprzedażowym w regionie zachodniopomorskim. W 2013 roku do tego grona dołączy Galeria Amber w Kaliszu.

Wszystkie te inwestycje charakteryzują się bardzo wysokim wskaźnikiem wynajmu już na wczesnym poziomie realizacji. W bełchatowskiej Galerii Olimpia i łomżyńskiej Galerii Veneda wynajęto już ponad 80 proc. GLA. To właśnie w tych dwóch miastach inwestor zorganizował pierwsze spotkania skierowane do lokalnych przedsiębiorców. Wydarzenia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, wzięło w nich udział łącznie około stu osób. Przeważali lokalni biznesmeni i osoby planujące prowadzenie własnej działalności w nowoczesnym centrum handlowym. W programie znalazły się prezentacje funkcjonalne poszczególnych inwestycji i szczegółowe omówienie systemu zarządzania danym obiektem. Kolejne spotkanie miało miejsce w stolicy województwa zachodniopomorskiego, gdzie zaprezentowano ofertę Outlet Park Szczecin – obiektu, który zostanie otwarty 13 września.

Spotkania zaowocowały wyraźnym zwiększeniem zainteresowania ofertą najmu wśród przedstawicieli lokalnego biznesu. W Galerii Veneda otwarty zostanie salon fryzjersko-kosmetyczny znanej w Łomży firmy Beauty Sun. Kolejny lokal prowadzony przez lokalnego przedsiębiorcę to kawiarnio-lodziarnia Cafe Rialto, dotychczas działająca w Ostrołęce. W Venedzie pojawi się też Koralik – sklep z biżuterią, torebkami i akcesoriami do włosów.

Również spotkanie w Szczecinie pozytywnie wpłynęło na wzrost liczby kontaktów z lokalnymi biznesem i przełożyło się na wynajem – podpisano nowe umowy dotyczące m.in. apteki i sklepu partnerskiego Vesari i Vistula.

W Bełchatowie nadal prowadzone są zaawansowane rozmowy. – Spotkanie znacznie zwiększyło aktywność lokalnego biznesu, mamy więcej spotkań, które mają szanse zakończyć się ciekawymi umowami – mówi Mirosław Ciepluch, senior leasing manager w Echo Investment.