Robyg Business Center

Robyg Business Center to centrum biurowo-handlowo- usługowe, które powstanie u zbiegu alei Rzeczypospolitej i południowej obwodnicy Warszawy. Inwestor – spółka Robyg- międzynarodowa grupa deweloperska rozpoczął już realizację pierwszego etapu inwestycji. Jej zakończenie planowane jest na połowę 2013 roku.

Docelowo w ramach planowanych etapów inwestycji powstaną dwa budynki o łącznej powierzchni użytkowej ponad 35 tys. mkw. oraz 3 parkingi liczące w sumie blisko 950 miejsc postojowych. Na część handlowo-usługową przewidziano 2,7 tys. mkw. powierzchni w pierwszym etapie inwestycji. Wielkość powierzchni handlowej, która ma powstać w drugim etapie budowy, jak poinformowali przedstawiciele inwestora, nie jest jeszcze określona.

Pierwszy etap przedsięwzięcia Robyg Business Center zakłada budowę 3-piętrowego budynku o łącznej powierzchni użytkowej ponad 8 tys. m.kw. Na każdej kondygnacji do dyspozycji najemców zostanie oddanych 2.860 m.kw. powierzchni użytkowej, z przeznaczeniem na lokale handlowe, usługowe oraz biura. Dodatkowo, na potrzeby klientów, wybudowany zostanie podziemny parking, liczący 125 miejsc postojowych.

Realizacja pierwszego etapu inwestycji rozpoczęła się w lutym 2012 roku, a jego zakończenie przewidziano na połowę 2013 roku. Pierwszym najemcą jest firma Alam SA, która na powierzchni 2 tys. mkw. urządzi delikatesy.

W ramach drugiego etapu powstanie obiekt o powierzchni użytkowej 27 tys. mkw. z parkingiem na dachu dla 211 samochodów. W sąsiedztwie znajdzie się również 5-piętrowy parking naziemny, liczący 607 miejsc postojowych.

Projekt wielofunkcyjnego kompleksu został przygotowany przez pracownię architektoniczną Atelier3 Girtler&Girtler.

Robyg SA, jako część międzynarodowej grupy deweloperskiej specjalizuje się w realizacji projektów o charakterze handlowo-usługowym. Na swoim koncie ma ponad 200 tys. mkw. powierzchni komercyjnej znajdującej się poza granicami Polski. W ramach swojej podstawowej działalności w Polsce, Grupa również oferuje swoim klientom lokale usługowe. Dotychczas powstawały one w ramach osiedli mieszkalnych.